“Karadayı”ya Jenerik Ödülü

402

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Pazartesi akşamları yayınlanan “Karadayı”, uluslararası ödül kazandı. “Karadayı”nın görsel tasarım ajansı Aurora tarafından tasarlanan jeneriği, BassAwards 2012’de Bronz Ödül’e layık görüldü.

 
Görsel iletişim tasarımı alanında, dünya çapında en iyi işleri değerlendirmek amacını taşıyan BassAwards ( International Awards of Broadcast Design), 2012 yılının en iyilerini; kendi alanında uzman, uluslararası sektör profesyonellerinden oluşan jüri üyeleriyle; yapımların içeriğe uygunluğu, yaratıcılığı ve tasarım açısından görsel üstünlüğü gibi kriterleri göz önüne alarak değerlendirdi.
 
“En İyi Dizi Jeneriği” kategorisinde birinciliği Amerika’da yayınlanan Elementary dizisinin aldığı BassAwards 2012’de; Ay Yapım’ın  tasarım ajansı Aurora tarafından tasarlanan ve uygulanan “Karadayı” jeneriği de Bronz Ödül’e layık görüldü. Haber, BassAwards2012'nin resmi sitesinde şöyle duyuruldu:
 
"Jenerik,  70'li yılların İstanbul'unda, işlemediği bir cinayet yüzünden haksız yere hapse mahkum olan babasını kurtarmaya çalışan cesur bir adamın hikayesinin anlatıldığı dönem dizisinin ana temasını temel hatlarıyla uyum içinde yansıttığı için ödüle layık görülmüştür".
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.