Keşke Normal Bir Kız Olsaydım

411

 

 İlk kez sözlendiğini söyleyen Ateş, bütün bilinmeyenlerini anlattı.

 

– Beş yaşında güzellik yarışmasına katılmışsınız. Aileniz mi oyuncu olmanızı istedi?
– Babam banyo dekorasyonu işiyle uğraşıyor. Bir müşterisi “Kızının resimleri çok güzel, bir yarışmaya gönderelim” demiş. Sonra da babam istemediği halde babamdan gizli resimlerimi Neşe Erberk’in düzenlediği yarışmaya göndermiş. 5 bin çocuk içinden birinci seçildim. Böylece altı yaşında ‘Erguvan Yılları’ dizisinde oynamaya başladım. Dokuz yaşında artık oyuncu olmaya karar vermiştim. Şimdiye kadar 22 dizide, reklam filmleri ve kliplerde rol aldım.

 

– Küçük yaşta şöhret olmanın dezavantajları oldu mu?
– Küçük yaşımdan beri kendi sesimle ezber yaparak oynuyorum. Oyuncu olarak doğmuş gibiydim. Küçükken uykusuzluk sorun oluyordu ama dokuz yaşından sonra ona da alıştım. Erken yaşta başlamak beni çabuk olgunlaştırdı. İnsanları tanımayı öğrendim. Tabii bazen “Keşke normal bir kız” olsaydım diyorum. Çünkü çok zorlanıp hayatı istediğiniz gibi yaşayamadığınız oluyor.

 

– Kazandıklarınızı nasıl değerlendirdiniz?
– 17 yaşına kadar normal, sonra daha iyi paralar kazandım. Ama birikim yapamadım ve paramı eğitimime harcadım. Evim, arabam  yok, en kısa zamanda almak istiyorum.

 

 Okulun popüler ve güzel kızı mıydınız?
– Okulun çekilmeyen ve popüler kızıydım. Beni kıskanan kızlar çoktu ama kimse umrumda olmazdı.

 

– Erkeklerin ilgisi nasıldı?
– Lisede çoğu arkadaşım ünlü olduğum için dostluk kurmak istedi. Bunları hissettim ve kendimden uzak tuttum. Hep çalıştığım için ilk sevgilim lise son sınıfta oldu.

 

DENİZ AKKAYA VAKASI DEMELERİNE GÜLDÜM

– Bir internet sitesi sizi Türk erkeklerinin en arzuladığı kadın seçti. En çok arzulanan kadın olmak nasıl hissettiriyor?
– Arzulanan yerine, en çok beğenilen veya güzel kadın demek daha mantıklı. Tabii güzel bir duygu ama bu durumu çok abarttılar. Sonuçta dünya güzeli seçilmedim.

 

– Neden sizi bu kadar beğeniyorlar?
– Türk insanın seveceği bir karakterim herhalde; sarışın, renkli gözlü. Saygı duyuyorum, demek ki güzelim!

 

– Kötü karakteri canlandırıyorsunuz. Kötü olan çekici midir?
– Dişi ve vamp olan dikkat çekiyor. Hande karakteri de dişi ve ortalığı karıştırıyor. Ama bana gizli saklı ve masum olan şeyler daha çekici geliyor.

 

– Bir de meşhur bikinileriniz var… 
– Seçilen kıyafetleri giyiyoruz ama mutsuz olduğumuzda söylüyoruz. Bir bikini giydiğinizde oyunculuğunuzdan çok bu konuşulabiliyor. Sezon finalindeki bikinin de ses getireceğini biliyordum.

 

– Estetiğiniz var mı?
– Diziye başlamadan önce sadece göğüs operasyonu geçirdim. Bizim camiada hep estetikli insanlar olduğunu sanıyorlar. Benim için ‘Deniz Akkaya’ vakası demişler. Güldüm.

 

SOKAKTA TOKAT ATAN OLDU

– Dizide canlandırdığınız kötü kız rolünden sokakta nasıl tepkiler geliyor?
– Şimdiye kadar hiç bu kadar nefret edilip aynı anda sevilme-miştim. Sokakta “Allah belanı versin” diyen de, tokat atan teyzeler de oldu. Demek işimi iyi yapıyorum ki, başıma bunlar geliyor.

 

– Volkan Demirel, Sercan Yıldırım ve Tan gibi isimlerle adınız anıldı. Şıpsevdi misiniz?
– Bunları konuşmak çok doğru değil. Hayatımda biri varsa bunu saklamam. Adımın yazıldığı çoğu kişiyi gerçekten tanımıyorum bile. Hiç şıpsevdi değilim. Hayatıma zaten çok kişi girmedi, girenler de uzun süreli oldu. Ayrıca şu an hayatımda ciddi bir ilişkim var.

 

– Neden bu iddialar sizi buluyor?
– Bunu bir çözebilsem! Herhalde “Şimdi gündemde, güzel de kız, bunu biriyle yazalım” diye düşünüyorlar.

 

– Dizideki gibi sınıf ayrımı olan bir ilişki yaşadınız mı?
– Ayrım yapan insanlardan hep nefret ettim. Ben bugün bir çöpçüye de aşık olabilirim. Bu gidip marketten elma almak gibi bir durum değil.

 

– Yapacağınız her iş için, Günaydın restoranlarının ortaklarından sevgiliniz Can Yurtsevdi’den izin aldığınız doğru mu?
– Ciddi bir ilişkim var her şeyi paylaşıyoruz. Birbirimizden fikir alıyoruz. İşime saygı duyuyor.

 

– Parmağınızdaki söz yüzüğü mü?
– Can’ın taktığı söz yüzüğü. Bir ay oldu. Ben de onu en iyi şekilde taşımaya çalışıyorum.

 

– Evlilik var mı?
– Kısmetse…

 

ABD’DE OYUNCULUK DERSİ ALACAĞIM

İki sene Barış Manço Eğitim ve Kültür Merkezi’nden tiyatro okudum. Boş zamanlarda yabancı dil eğitimi alıyorum. Eğer başarırsam Haziran’da ABD’ye gidip oyunculuk dersleri alacağım. Sonra başka bir dalda da eğitim görmek istiyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.