Korku Filmi Yönetmeninden Bir Komedi Filmi: Dümdüzz Adam ?

Kendini yılın beklenmeyen komedi filmi olarak tanımlayan Dümdüzz Adam korku filmi yönetmen tarafından çekilen bir komedi filmi. Murat Toktamışoğlu’nu Musallat, Gen gibi korku filmleriyle tanıyan seyirciler olarak biz nasıl bir komedi filmi yaptığını merakla bekliyoruz.

dümdüzz adam

Filmde Ferdi Sancar’ın yanı sıra tecrübeli oyuncular Cezmi Baskın, Ersin Korkut’da oynuyor.

dümdüzz adam

Filmin ilginç bir özelliği ise çok takip edilen Youtuber’lardan olan ve intihar ederek hayatına son veren Cem Korkmaz’ın da filme oynaması. Filmin fragmanında görüldüğü kadarıyla kısa bir sahnesi olan Cem Korkmaz zengin birisini canlandırıyor.
15 Haziran’da vizyona girecek filmin yapımcılığı Özbey Film yapımcılığa ait. Filmin çekildiği zaman ise yaklaşık 1-1.5 öncesine dayanıyor.

Dümdüzz Adam Film Konusu?

dümdüzz adam

Saf ve kendi halinde bir taksi şoförü olan Ferdi dedesi Cemşit ile birlikte yaşar. Cemşit, sadece telefonda mesajlaştığı Tatyana’ya aşık olmuştur. Tatyana Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelmek için 10 bin Euro isteyince, Cemşit tarlasını satmaya karar verir. Ferdi, dedesine Tatyana’nın dolandırıcı olduğunu söylese de onu ikna edemez ve emlakçıya doğru yola koyulur. Bu esnada kaza yapar ve Kader isimli bir kadına çarpar. Genç kadın kaza sonrası hafızasını yitirir.

dümdüzz adam

Ferdi, Kader’i nereye götüreceğini bilemeyince onu da arabaya alarak yola devam eder. Ferdi, bir yandan dedesi ile uğraşıp Kader’in hafızasının geri gelmesi için planlar yaparken bir yandan da taksiye binen müşterilerle uğraşır. Fakat başındaki sorunlar sadece bunlar değildir.

dümdüzz adam

Ferdi yol boyunca iki deli, bir soyguncu, mafya, arabada unutulan cüzdan ve daha birçok sorunla uğraşmak zorunda kalır.

 

Öne Çıkan Benzer İçerikler

  1 Ekim Perşembe Rating Sonuçları Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.