Kraliyet Düğünü’ne Günler Kala O Dünyayı En İyi Anlatan 5 Film Önerisi

2176
Prens-Harry-Meghan-Markle-Kraliyet-Düğünü

Şüphesiz ki yılın en çok beklenen düğünlerinden biri kraliyet düğünü. Prens Harry ve müstakbel eşi Meghan Markle 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek düğünü herkesin merak konusu. İngiliz Kraliyet ailesi geleneği bozmayarak düğün için Prens Edward’ın düğünün de olduğu gibi Windsor Castle’ı seçti. Nikah merasimi için seçilen yer ise ailenin yıllardır vazgeçilmezi olan St. George’s Chapel oluyor.

Prens Harry ve Meghan Markle  birlikteliklerini kamuoyuna açıkladıkları ilk günden beri halk tarafından oldukça popüler bir çift oldular. Kimilerine göre bu ilişki bir peri masalı olarak görülürken kimilerine göre de tutkulu bir aşk. Kraliyet ailesinin bu özel gününden önce geçmişten de izler taşıyan filmler seçkisini sizler için hazırladık. Geçmişten günümüze kraliyet hayatındaki gelişimleri ve o dünyayı bizlere en iyi şekilde aktaracak bu filmler izlenmeye değer. Şimdiden iyi seyirler.?

1The Young Victoria (Genç Victoria)

Genç Victoria filminde, Kraliçe Victoria’nın hanedanlık içerisindeki iktidar kavgalarının odak noktası olmasından, Prens Albert (Rupert Friend) ile yaşadığı romantik aşkından ve dillere destan evliliğini konu ediniyor. Emily Blunt’ın Genç Victoria’yı başarıyla canlandırdığı filmin drama, romantizm, siyasi entrikalar etrafında gelişerek bizi hanedanlığın büyük dünyasının içine alıyor.

2 Ever After (Sonsuza Dek)

Modern Külkedisi masalını anımsatan film Danielle’in babasının zamansız ölümüyle başlar. Danielle kötü üvey annesi ve üvey kız kardeşileriyle yaşamak zorunda kalır. Danielle bu ailede sürekli olarak hor görülen kişi olur. Bir gün şans eseri Prens Harry’le karşılaşır. Prense aşık olan Danielle’nin dünyasının değişmesini hikaye edinir. Bu hikayenin çözümlenmesine büyük yardımı dokunan kişi ise Leonardo Da Vinci ‘dir. Bununla beraber filmin seyri daha da güzelleşir.

3The Other Boleyn Girl (Boleyn Kızı)

İngiliz Tarihi’nin yönünün değişmesini sağlayan Kral VII. Henry’nin büyük bir aşk duyduğu Anne Boleyn’le ilişkileri ve değişen düzenlemeleri konu edinen film. Aynı zaman da iki kardeşin Kral’a duyduğu aşk yüzünden rekabet ve birbirlerine karşı duydukları bağı da anlatır. Anne Boleyn’in kraliçe olma yolunda  ilerlerken karşılaştığı tehlikeleri ve kötü biten hikayesini anlatır.

4The Prince And Me (Prens ve Ben)

Wisconsin’de bir üniversitede tıp fakültesinde eğitim gören Paige Morgan ve  okula değişim öğrenci olarak gelen Edward’ın hikayesini anlatıyor. Bu ikilinin laboratuvar arkadaşı olmasıyla beraber aralarında bir yakınlaşma başlar.Bu yakınlaşma kısa süre sonra aşka dönüşür.Fakat Paige, Edward’ın Danimarka Kralı’nın oğlu olduğunu bilmez. Paige’ın ailesinin çiftliğine gitmeleriyle birlikte paparazzilere yakalanan Edward’ın kim olduğu ortaya çıkar ve olaylar değişik bir yöne gitmeye başlar. Paige için zorlu bir yolculuk başlar. Kraliyet hayatı ve eğitim hayatında gitmeye başlar.

5
Princess Diana (Diana)

Diana, Kraliyet ailesinin günümüze kadar  en çarpıcı hayatı yaşayan prenses olarak karşımıza çıkıyor. Bir zamanların gündemine damga vuran karakter ani ölümüyle birlikte büyük şaşkınlık yaratmış İngiltere halkını büyük bir üzüntü yaşatmıştır.Gerek halka yakınlığı gerekse de skandallarıyla İngiliz Kraliyet ailesinin en ikonik en dışa dönük üyesi olarak karşımıza çıkan Diana’nın hayatı ve bilinmeyen yönlerini beyaz perdeye farklı bir bakış açısıyla aktarıldığı bu film Diana’nın değişik yönlerini de ortaya çıkarıyor.

Sizin de önereceğiniz filmler olursa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Böylelikle listeyi de güncellemiş oluruz.?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.