Kurtlar Vadisi Ne Zaman Bitecek?

532

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin başrol Oyuncusu Necati Şaşmaz Hürriyet'e verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu…

BU DİZİYE BİR İKİ YIL ÖMÜR BİÇMİŞTİM

Dokuz yıl önce olayların böyle gelişeceğini düşünür müydünüz?

– Hayır. Dizinin tutacağını biliyordum. Sıkı bir iş yaptığımıza inanıyordum. Ama olsa olsa bir iki sene gider diye düşündüm. Böyle fenomen olacağı aklıma gelmezdi.

Bu devirde bazı hassas konulara değinmek, eleştirebilmek büyük cesaret istiyor. Sizdeki bu cesaretin kaynağı ne?

– Türkler kahraman olmayı seviyorlar. Biz de kahramanlık tarifini ?Kurtlar Vadisi?nde çok güzel bir sözle yapıyoruz: "Sonunu düşünen kahraman olamaz." Elbette ki deli cesaretine karşıyız. Bu sözü biz pelesenk ettik ağızlara ama akıl, mantık çerçevesinde sonrasını düşünerek kahraman olma derdindeyiz. Bu da öngörü ve analiz gerektiriyor. Özellikle senarist arkadaşlarımız buna çok dikkat ediyor. Dizinin interaktif bir kitlesi olduğu için de "Kurtlar Vadisi" bir yeri gösteriyorsa, herkes oraya dönüp bakıyor. Neticesinde odak gösteriyorsun bir şeyi anlatırken… Bunu iyi analiz edip, kurgusunu iyi yapmanız gerekiyor.

Onca sahneden sonra günlük hayatınızda da kendinizi süper kahraman gibi hissediyor musunuz?

– Tabii canım. Günde 50 tane çay içerim, herkes içebilir mi? Süper kahramanım!

Dizi TNT'ye geçti. Daha mı zor, yoksa daha mı kolay olacak izleyiciye ulaşmak?

– "Kurtlar Vadisi"nin nasıl kendi günü, kendi saati varsa, kendi izleyicisi de var. Onun için kanal önemli değil… Ben pek reyting kaygısı taşıyan biri değilim. İzlenirliğimizi bildiğimden dolayı böyle bir kaygı taşımıyorum.

Polat Alemdar hayatınızdan çıksa yıkılır mısınız?

– Ondan sonra yapabileceklerimden dolayı kendimi mutlu hissettirir.

Yeni işler manasında mı?

– Tabii. Çünkü yapacağım çok şey var. Planladığım, senaryolarını yazdığım… Bunların hiçbirini yapamıyorum, çünkü Polat Alemdar?ı oynamak zorundayım. Ama bu benim iskeletim değil. O benim ancak giydiğim kostüm. Etim bile değil.

Ne kadar daha devam edecek daha "Kurtlar Vadisi"?

– Ben bu sezon son diye düşünüyorum ama son kelimesini hiç telaffuz etmek istemiyoruz. Çünkü hem senaristler, hem fanlarımız, hem bizler "Kurtlar Vadisi" bitsin istemeyiz. Tabii bir şekilde nihayeti olacaktır.

Komedi oynayabilir misiniz?

– Hem de nasıl! Neler oynarım neler! Birkaç senaryo yazdım zaten, bunların arasında komedi de var. Çok güzel oynarım ama önce "Kurtlar Vadisi"nin bitmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.