La Casa De Papel’i Beklerken Çerez Niyetine İzlenebilecek Asi Diziler

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük yankı uyandıran La Casa De Papel dizisinin ikinci sezon finalini izlediğinizde neler hissettiğinizi gayet iyi biliyorum. Derin bir oh çekiş, bir tatlı gülümseme, içten bir rahatlama… Buraya kadar her şey mükemmel elbette! Peki ya devamında gelen boşluk ve burukluk hissi?

asi dizi

Ne mutlu ki Netflix, dizinin 3. sezonunun yolda olduğunu müjdeledi. Hem de Nairobi’nin ağzından dökülen şu cümleler ile…


Fakat ne yazık ki öngörülen tarih 2019 yılında. Yani daha çok bekleyeceğiz. Yine de üzülmeyin. La Casa De Papel’in yokluğunda sizi mutlu edecek, 1 yıl kadar sabretmenizi sağlayacak küçük ama etkili bir liste hazırladım.

İşte Berlin’in, Tokyo’nun, Rio’nun yokluğunda birlikte vakit geçireceğiniz, birlikte hop oturup hop kalkacağınız diziler ve kahramanları:

1Leverage (IMDB 7.9/10)

İlk önerim bir nevi Robin Hood hikayesi! Kötü adamların başının belası olmak üzere bir araya gelmiş bir grup ‘kahraman’ hırsız, ezilenin, üzülenin, hakkı yenenin yanında!

Sistem nasıl mı çalışıyor? Siz sadece başvuru yapıyorsunuz, onlar her şeyi çözüyor. Nasıl mı? Daha fazla spoiler vermeden bırakıyorum. İzleyin, pişman olmayacaksınız.

Küçük ama keyifli bir not: 5 Sezonluk bu dizi çoktan finalini yaptı. Yeni bölüm bekleme derdi de yok.

2Taboo (IMDB 8.5/10)

Tek başına tüm dünyaya kafa tutan koca yürekli bir adamın, Tom Hardy’nin, sıra dışı ve sürükleyici hikayesini izlemeye ne dersiniz?
Savaşı, yokluğu ve zor zamanları en derinlerinde hissetmiş bir adam Delaney. Yıllar sonra aile mirasını devralmak üzere Afrika’dan Londra’ya dönüyor ve hikaye başlıyor. Devlet başkanlarını ve dev tüccarları peşine düşüren bu asi adamın mücadelesi, size Profesör’ün entrikalarını anımsatabilir. Yine de dizide kasvetli bir hava estiğini söylememek olmaz.

3Prison Break – (Yeni Sezon) (IMDB 7,8/10)

Kusursuz plan denilince akla ilk gelen, bu türün öncüsü sayılan, Prison Break’i listeye eklemeden olmaz. Eğer bir şekilde gözden kaçırmışsanız ya da yeni sezonunu halen izlemediyseniz hiç düşünmeyin derim.
Kaçışların efendisi Michael Scofield’ı yine kimse durduramıyor. Hapishaneler yetmezmiş gibi teröristlere karşı da direniyor. Bu sefer sadece kaçmak için değil, sorunu kökten çözmek için geri dönüyor.

Evet efendim, aşk her şeye kadir!

4Narcos (IMDB 8,9/10)

Tarihin gördüğü en büyük uyuşturucu kaçakçısının, gerçek hayattan esinlenerek anlatılmış hikayesini henüz izlemediyseniz çok şey kaçırmış olabilirsiniz. Tokyo kod adıyla gönüllere taht kuran Ursula Corbero ile başladığınız İspanyolca derslerine, Juan Pablo Escobar ile devam etmek sizin elinizde.
Game of Thrones’un, intikamını alamadan ölen yıldızı Oberyn Martell’in de bambaşka bir rolde sizi beklediğini belirtmem gerek. Gönül rahatlığıyla ‘bir solukta bitirilecek diziler’ listenize ekleyebilirsiniz.

5Fargo (IMDB 9/10)

Gerçek hikayelerden esinlenerek çekilmiş bir başka mükemmel diziyi de listeye eklemeden edemedim.
Diğer dizilere kıyasla biraz daha durağan ilerlese de plansız başlayan işlerin ne kadar kötüye gidebileceğini görmek, sizi derinden etkileyecek. Her sezonunda başka bir hikayeyi konu alan diziyi, hem film tadında hem de dizi tadında izlemek mümkün.
Ewan McGregor, Kirsten Dunst, Martin Freeman gibi birçok ünlü oyuncuyu barındıran dizi ile ilgili yine de sizi uyarayım; bazı bölümlerin etkisinden çıkmakta zorluk çekebilirsiniz.

6Peaky Blinders (IMDB 8.8/10)

Eğer hala izlemediyseniz vakit kaybetmeden başlamanız gereken bir diğer yapım da Peaky Blinders.
İngiltere’nin Birmingham şehrinde hem de ikinci dünya savaşı sonrasında, kısa zamanda zirveye yükselen bir çetenin hikayesi bu! Karizmatik oyuncu Cillian Murphy’nin, Tommy Shelby karakteriyle gönülleri fethettiği dizide yine kötü adamların cazibesi sizi saracak ve onların başarısıyla mutlu olacaksınız.
Son dönemlerin popüler ismi Tom Hardy’nin ve Piyanist filminden hatırlayacağınız Adrien Brody’nin de bambaşka rollerde karşınıza çıkacağını söylememek olmaz.

7Black Sails (IMDB 8.3/10)

Son olarak da iyi ile kötünün tam anlamıyla birbirine karıştığı, favori karakterinizi seçmekte zorlanacağınız bir diziyi daha listeye ekliyorum.
İngiliz donanmasından ayrılıp korsanların tarafını seçen Kaptan Flint’in serüvenlerini anlatan dizi, sizi tam anlamıyla başka bir çağa, başka bir coğrafyaya götürecek. Robert Louis Stevenson’ın Define Adası romanında bahsettiği hikayenin 20 yıl öncesini işleyen dizide, planlar, entrikalar ve savaşlar asla bitmiyor.

Evet belki korsanlar, belki Profesör kadar ince ruhlu değiller ama onların da bir planı var. Mükemmel bir planı!

İyi Seyirler…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.