Leonardo Di Caprio’nun yapımcılığını üstlendiği Akira filminin vizyon tarihi açıklandı!

450

Eagle vs Shark, Boy, Hunt for the Wilderpeople, What We Do In the Shadows ve Thor: Ragnarok gibi filmleriyle günümüzün en yetenekli yönetmenlerinden biri olduğunu kanıtlayan Taika Waititi’nin merakla beklenen Akira live-action uyarlamasının vizyon tarihi belli oldu. Leonardo DiCaprio’nun yapımcılığını üstlendiği film, 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

leonardo dicaprio akira ile ilgili görsel sonucu

Japonya’da çok ünlü olan manga serisinden beyaz perdeye aktarılmış olan Akira, ikinci kez uyarlanıyor. Apokaliptik bir dönemde ve gelecekte geçen Akira manga serisinin hikayesi, 2060 yılında geçiyor. Katsuhiro Otama tarafından çizilen manga serisinin Hollywood uyarlaması duyurulduğu üzere California’da çekilecek. Aslında Tokyo’da geçen hikayenin uyarlaması için büyük bir bütçenin ayırıldığı bilinenler arasında yer alıyor. The Revenant ile Oscar ödülüne layık görülen Leonardo DiCaprio ise filmin yapımcılığını üstlenecek. DiCaprio’nun kendisinin başrolünde bulunduğu The Wolf of Wall Street filmi başta olmak üzere birçok belgesel ve kurgu filminin yapımcılığında rol aldığı biliniyor. Akira filmi için toplamda 18 milyon dolarlık bir bütçe ayrılarak Warner Bros’un en büyük bütçeli yapımlarından birinin beyaz perdeye aktarıldığı bilgisi sunuldu.

Katsuhiro Otama imzalı 80’lerdeki çizgi romanı ve 1988’deki animasyonuyla manga efsanesi Akira’nun uzun zamandır beklenen live-action uyarlamasının çekimleri çok yakında başlayacak.

Filmin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz belli değil. Ancak filmin senaryosunu Daredevil, Defenders, Orange Is The New Black, Da Vinci’s Demons, Sons of Anarchy gibi yapımların yönetmenliğini üstlenen Marco Ramirez kaleme alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.