“Leyla ile Mecnun” Başlıyor

356

 

 
 “Mahallelinin yeniden bir araya geleceğini söyleyen dizinin dört önemli ismi Serkan Keskin, Osman Sonant, Açelya Devrim Yılhan ve Mehmet Erdem’le yeni sezonu konuştuk
 
Heyecanlı mısınız? 
Osman Sonant: Hikaye, ilk sezonun mahalle havasına dönüyor. O da bizi heyecanlandırıyor. 
 
Serkan Keskin: Üçüncü sezon çok güzel olacak. Bu hepimize ortak gelen bir his… Bu tatil bize çok iyi geldi. 1.5 senede 61 bölüm çektik. Haliyle hepimizde yorgunluk vardı. İki ay tatil yaptık. Burak da (Aksak) dinlendi. Dördüncü bölümümüzü bitiriyoruz. Dizinin ilk başladığı yılki enerjisi geri geldi. O heyecan ve istekle çalışıyoruz.  
Açelya Devrim Yılhan: Serkan’ın dediği gibi ilk sezon heyecanı geri döndü. Ben ikinci sezonun ortasında diziye girdim ama farklı bir heyecan olduğu görünüyor. 
 
 
‘Leyla ile Mecnun’a başlarken dizinin bu kadar sevileceğini tahmin ediyor muydunuz?
Serkan Keskin: Bu kadarını tahmin etmiyordum ben. Farklı bir şey yapıyor olmanın keyfi vardı. Çok sevmiştim, çok eğleniriz diye düşünmüştüm ama bu kadarını beklemiyordum. 
 
Osman Sonant: Biz “Çok iyi olacak, muhteşem olacak, öyle bir iş yapacağız ki Türkiye ayağa kalkacak” demedik. Bugüne kadar hiçbir işe de o duyguyla girmedik. Öyle çalışmıyor kafalarımız. Dolayısıyla bizim sevmemiz yeterliydi. Biz seversek, biz düzgün yaparsak zaten gider… Ama nereye kadar yayılabileceğini merak ediyorduk. Bence hala yeteri kadar yayılmadı. O kemik izleyicinin biraz artışı oldu, sonra çeşitli sebeplerden dolayı biraz azalma oldu. Ama biz öyle şeylerle hiç ilgilenmedik. Bir daha Türkiye’de böyle bir iş yapılmayacağını bilerek hareket ediyoruz. Ve sürdürebildiğimiz kadar sürdürmeye çalışacağız. Şartlar uygun olduğu sürece biz, “13’üncü sezon da çok güzel geçecek” deriz. Bu ucu bucağı olmayan bir iş aslında. 
 
Serkan Keskin: Biz, kendi aramızda bu işi hep aynı şekilde sürdürebilirsek gider. Ancak “Sıkıldık artık yapamıyoruz, güldüremiyoruz, bitti bu işin zamanı” dersek biter. Ama iki sene sonra böyle bir heyecanla başlamak çok önemli.
 
Diziye taze kan geldi Oynadığınız karakterlerde büyük değişikler olacak mı?
Açelya Devrim Yılhan: Açıkçası spontane gelişiyor. Biz başında da Eylül’ün tatlı-sert bir karakter olacağını düşünmüştük, en azından ben öyle hayal etmiştim. Sevildi, öyle devam edecekmiş gibi görünüyor. 
 
Serkan Keskin: İsmail, İzmir’den bir şekilde geliyor. Şekerpare’yle karşılaşıyor orada… Senaryodaki dağılan ekip, erkekler tayfası tekrar bir araya geliyor. Mahallenin eskisi gibi olması için çaba sarf ediyorlar. Yine aptallıklar silsilesi. İsmail Abi, mahalle olduğu sürece var. Başka bir yerde yaşamasının bir anlamı olmayan, sadece oradaki hayatla var olabilen bir insan. 
 
Osman Sonant: Değişik şeyler deniyoruz bu sene. Başka şeyleri kullanmayı başladık.
 
Melis Birkan’ın diziye dahil olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Açelya Devrim Yılhan: Eminim olumlu olacaktır. Çok iyi oldu, iyi ki geldi bence. Melis, şahane bir insan. Onunla kaynaşmamak mümkün değil. 
 
Açelya Hanım, erkek egemen bir sette olmanın avantaj ve dezavantajları neler?
Açelya Devrim Yılhan: Valla çok keyifli. Hepsi ayrı ayrı o kadar keyifli insanlar ki, onların arasından olmak gerçekten büyük bir lütuf. Hem çok iyi insan hem de çok iyi oyuncular. Herkesin seti özeldir ama burası benim için çok özel bir yer.
 
“Canlı performans hayalimiz var”
 
Mehmet Bey, bu dizinin bir parçası olmak sizin için ne ifade ediyor?
Mehmet Erdem: Valla herkesle arkadaş olduk, öyle güzel bir tarafı var. Normalde pek dizi oyuncularını görmeyiz. Ama bu kez farklı, birbirimizin özel hayatlarına kadar biliyoruz. Herkes birbirinin kimyasını bilirse, iş de ona göre olur. 
 
Bir kırılma noktası oldu sizin için…
Mehmet Erdem: Bir sürü iş yapmıştık ama bu ilk tutan dizimiz galiba. Bir de albüm çıktı.
 
Albüm nasıl gidiyor? 
Mehmet Erdem: İyi gidiyor. Konserlere de başladım. Başka işler de yapıyoruz. Farklı parçalar duyacaksınız. Yeni albüm çalışmaları da olacak.
 
Dizi için yeni şarkılar yaptınız mı?
Mehmet Erdem: Yeni şarkılar var. Zaten bizimkilerde yeni parçalar yapıyorlar, klip de çekiyorlar. Bir sürü şeye gönderme yapılan bir dizi olduğu için gönderme yapılan dizi ve filmlerin müziklerine de gönderme yapıyoruz aslında. 
 
Osman Sonant: Yine güzel güzel bestelerimiz olacak. İlk bölümün finalinde yeni bestemizin klibi var.  
 
Mehmet Erdem: Bütün kliplerden oluşan bir DVD çıkaralım. 
 
Osman Sonant: Bu sene canlı performans hayalimiz var.
 
MAHALLELi BiRLEŞiYOR
 
Yapımcılığını Eflatun Film’in üstlendiği dizi, yeni sezonda kadroya eklenen yeni isimlerle tiryakilerinin karşısında olacak. Yeni sezonda Melis Birkan, Leyla karakteriyle diziye katılırken Leyla’nın babası Ömer’i, Atilla Şendil, Ömer’in çırağı Hidayet’iyse Mehmet Cihan Ercan canlandıracak.
Sezon sonunda tüm karakterlerin bırakıp gittiği Kireçburnu Mahallesi’nde, her şey değişmiştir. Mahalle başkalarının eline geçmiştir ve artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Her biri farklı bir umutla farklı yönlere dağılan karakterlerin yeniden birlik olması gerekmektedir. Mahalle ancak bu şekilde bir araya gelebilecektir ve bazılarının elinde kalan tek şey umuttur.”
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.