Marvel Sinema Evrenindeki En Güçlü 10 Kahraman

57

Marvel Sinematik Evreni’ndeki en güçlü kahramanlar kimler? İlk 10’a kimler giriyor? Sizler için sıraladık.

Marvel Sinematik Evreni gerçekten muazzam, geniş bir kahraman yelpazesi ve kötü adamlar dünyasıdır ve tüm bu süper güçlü adamlara şu soruyu sormalıyız: en güçlü kim? Dünyaları çarpıtma yeteneği veya uçabilen biri olsun, tümbu kahramanların bazı ciddi etkileyici yetenekleri var. Bir savaş rotasında kimin kazandığını bilmesek de (Kaptan Amerika: İç Savaş çıkıncaya kadar, yine de bu MSE(Marvel Sinema Evreni) güç merkezlerini sıralarken biraz eğlenebiliriz.

Kurallar: Bu kahramanların hepsi zaten MSE’de (gelecek karakterler yok) ortaya çıkmış ve harika teknoloji yerine gerçekten güçleri olmalı. Takım elbise, kanat, başka biri tarafından yaratılmış ve giyilebilecek her şey onları listeden diskalifiye eder. Ayrıca, bu sıralamaları MSE’de gördüklerimize dayandırıyoruz – çizgi romanlardaki yetenekleri ve güçlü yönlerini, ekranda yapmadılarsa maalesef sayamıyoruz. Son olarak, bu listede kötüler değil sadece kahramanlar dikkate alınmıştır.

10 / 10

Luke Cage (Jessica Jones)


Jessica Jones’daki inanılmaz Luke Cage’ı (Mike Colter) tanımaya başlıyoruz, burada gücü, dokunulmazlık lehine küçümsendi. Vücudunun (henüz) kırılmaz olduğu gösterdiler, bu da onu düz yumruk mücadelesinde herkes karşısında durulmaz biri haline getiriyor.


9/10

Quake (Agents Of SHIELD)

İlk başta, güçleri tamamen kontrolünün dışındaydı ve sadece son derece duygusal olduğunda ortaya çıktı. Şimdiyse eğitimle, manipüle ettiği şeyleri kontrol etmeyi, hedefli patlamalar ve hasar yaratmayı öğrendi. Deprem kadar büyük bir şey yaratma gücüne sahip olabilen bu yararlı yeteneğe rağmen, hala eğitim görüyor ve güçleri hem sınırlı hem de bastırılma potansiyeline sahip.


8 / 10

Jessica Jones (Jessica Jones)

Süper güçlü ve (yeterince sert vurulduğunda kesinlikle yaralanmasına rağmen) normal bir insandan çok daha dayanıklı olduğunu biliyoruz.
Ayrıca inanılmaz bir dövüşçü, Purple Man’i (David Tennant) alt edecek kadar zihinsel bir güce sahip, akıllı ve becerikli bir dedektiftir.


7 / 10

Groot (Guardians Of The Galaxy)

Kesinlikle MSE’nin en önemli sakinlerinden biri olan Groot (Vin Diesel) orantılı şekilde güçlüdür ve bu güç onu bahislerde ciddi bir rakip haline getirir. Bunun da ötesinde, ağacımsı yaratılışından dolayı oldukça etkileyici güçleri var. Galaksinin Koruyucuları’nda hayat kurtarıcı güçleri olduğunu ve zarar vermenin inanılmaz derecede zor olduğunu gördük. Groot, istediği gibi büyüyebilir ve tüm vücudunu yeniden şekillendirebilir. Bir uzuvun kesilmesi bile onu yeniden büyütmesine neden olacaktır.

Tüm bunlara rağmen, Groot genellikle büyük bir tehdit olarak görülmüyor, çünkü muhtemelen yavaş olduğu ve sınırlı bir kelime dağarcığı olduğu için. Ancak, kesinlikle bir kavgada izlenildiğinde heyecan yaratacak biri!


6 / 10

Captain America

MSE’deki en büyük isimlerden biri olan Steve Rogers (Chris Evans), 1940’larda süper asker programı aracılığıyla gücünü, ABD Ordusu için nihai silah haline gelmek amacıyla bir serum enjekte edildiğinde kazandı. Serum öncelikli olarak onu süper güçlü kıldı, ancak incinmesinin zorlaşması, iyileşmesinin daha hızlı olması(hiçbir şekilde dokunulmaz olmasa da) ve genellikle becerilerini ve duyularını geliştirmesi gibi bazı ek faydaları da vardı.

Bir asker olarak, Kaptan Amerika savaş, fiziksel olarak inanılmaz uyum ve silah eğitimi almıştır. Mücadelelerinde, hem koruma hem de silah olarak kullandığı vibranyum elementini ihtiva eden kalkanı da imzasıdır.


5 / 10

Scarlet Witch (Avengers: Age Of Ultron)

Birincil güçleri telepati ve telekinezidir. Telekinezi geniş bir yelpazede, hem nesneleri hem de enerjileri (yerçekimi dahil) zihniyle manipüle etmesine izin verirken, telepatisi sadece zihinleri okumakla kalmayıp düşüncelerini ve vizyonlarını onlara yansıtmasına izin veriyor.


4 / 10

Thor
Thor’un (Chris Hemsworth) Dünya’daki inanılmaz güçlerinin çoğu Asgardia ırkından geliyor, ancak kendi insanları arasında bile en güçlülerden biri. Bir Asgardian olarak birincil ve süper gücü; hız, dayanıklılığı, çevikliğidir. Bir insandan çok daha hızlı iyileşir ve daha uzun bir ömre sahiptir. Bu güçler ve onun savaş kabiliyeti onu MSE’deki en güçlü süper kahramanlardan biri yapıyor.


3 / 10

Vision (Avengers: Age of Ultron)
Sentetik bedenine gömülü olan Vision, uçuştan, enerji patlamalarına kadar çok çeşitli yeteneklere sahiptir. Vibranium ile güçlendirilmiş vücudu ve onu manipüle etme yeteneği nedeniyle neredeyse dokunulmazdır, büyük güç rezervlerine erişmesine izin verir. Kısmen yapay zeka olarak, bilgisayar sistemlerine de bağlanabilir ve bilgisayar olmadan hackleme yeteneği verir. Nihayetinde, içinde inanılmaz bir güç olan Thor’un çekicisini kullanma becerisine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.


2 / 1

Hulk (The Incredible Hulk, The Avengers Franchise, Iron Man 3)

Hulk’un (Mark Ruffalo) gücü, düşmanlara olduğu kadar arkadaşlara da zarar verebilecek kontrol edilemeyen öfke patlamalarıyla birlikte geliyor. Güçlerini Süper Asker Serumunun yeniden yaratılmış bir versiyonu ve aşırı Gama radyasyonuyla kazandı.

Birincil özelliği gücüdür, ancak beraberinde gelişmiş hız ve dayanıklılık gelir.


1 / 1

Captan Marvel
En büyük özelliği insan üstü gücüdür. Dayanıklılık ve hızı da unutmamak gerek. Captan Marvel, ayrıca oldukça yüksek hızda uçabilmekte ve hatta ses bariyerini de aşabilmektedir. Ek olarak, enerjiyi yönlendirebilmekte ve elleriyle lazer ışını gönderebilmektedir. Son olarak, enerjiyi emip varolan yeneteklerini daha da arttırabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.