Mehmet Akif Alakurt, Fatih Sultan Mehmed Oluyor!

1190

 

 
 
Altı buçuk milyonluk izleyici sayısıyla, kırılması güç bir rekora imza atan “Fetih 1453” filminin devamını  anlatacak olan “Fatih” dizisiyle ilgili gelişmeler gün yüzüne çıkmaya başladı. Yapımcılığını Medyapım’ın üstleneceği dizide Fatih Sultan Mehmed rolünü ise, yakışıklı oyuncu Mehmet Akif Alakurt canlandıracak. Çekimleri önümüzdeki haftalarda başlayacak olan dizi için şimdiden sakal bırakan Alakurt’un dışındaki oyuncular için, Medyapım’da harıl harıl cast görüşmeleri yapıldığı da gelen bilgiler arasında…
 
Hedef Roma’yı Almak
 
Senaryo çalışmaları devam eden ve adı şimdilik “Fatih” olan dizide olaylar 1470 yılında başlayacak. “Fatih” dizisinde Fatih Sultan Mehmed ve oğulları Bayezıd, Mustafa ve Cem’in hikayesi anlatılacak. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetttikten sonraki büyük hedefi olan “Roma’yı Osmanlı topraklarına katma amacı”nın işleneceği dizinin ilerleyen bölümlerinde, Fatih Sultan Mehmed’in oğulları Bayezıd, Mustafa ve Cem’in taht için çekişmeleri ve Şehzade Mustafa’nın yasak aşkı anlatılacak.
 
Kanal D’de Ekrana Gelecek
 
Türk tarihinin en büyük liderlerinden biri olan Fatih Sultan Mehmed’i anlatacak olan dizi önümüzdeki sezon Kanal D’de ekrana gelecek. 
 
Emir Şenuzun / http://twitter.com/emirsnzn
 
 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.