Meral Okay’ın Vasiyeti Gerçekleşti

393

 

 
 
Geçtiğimiz Nisan ayında vefat eden senarist, yazar ve oyuncu Meral Okay'ın anısına düzenlenen 'Meral Okay Matematik Köyü'nde Doğuyor' gecesi, önceki akşam Maslak TİM Show Center'da gerçekleştirildi. Sanatçının yakın dostlarının, Okay'ın sözlü vasiyeti üzerine Matematik Köyü projesine destek amacıyla düzenlediği gecede, Sezen Aksu bir konser verdi. Aksu'nun şarkı söylerken sık sık gözlerinin dolduğu görüldü. 
 
GECEYE AKIN ETTİLER 
Tüm geliri Matematik Köyü'ne aktarılan geceyi Beyazıt Öztürk ile Engin Altan Düzyatan sundu. Geceye konuşmacı olarak katılan ünlü isimler, sahnede Okay'la ilgili anılarını anlattı. Cemiyet iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin büyük ilgi gösterdiği geceye; Matematik Köyü'nün kurucusu Ali Nesin, Mustafa Sarıgül, Türkan Sabancı, Güler Sabancı, Serdar Bilgili, Elif Dürüst, Demet Akbağ, Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Ozan Güven gibi isimler katıldı. 2007'de Ali Nesin'in gençlere matematiği sevdirmek amacıyla kurduğu Matematik Köyü'ne sağlığında büyük destek veren Okay, projeye destek olmaları için dostlarına sözlü vasiyette bulunmuştu. 
 
 
Yaman Abi’yle Yaşamaya Devan Ediyor
 
 Halit Ergenç: Ölümün aşk için bir son olmadığını en iyi bilen insandı Meral. 
 Meryem Uzerli: Aynı yerden geldik, aynı yere gideceğiz, bu dünyada sadece kısa bir ara veriyoruz. 
 Murat Yıldırım: En çok beni severdi. 'Oğlum, matematik hayatın yarısı, sende var ama Engin'de (Altan Düzyatan) yok' derdi. Bana 'Sen daha komiksin' de derdi. Ablam, burada her şey aynı. Sezen aynı, Nükhet aynı, hükümet aynı… 
 Ozan Güven: Tanıdığım en tutkulu aşıktı. Eşi Yaman Abi'den beş dakika önce ayrılmış gibi bahsederdi. Eminim Yaman Abi ve aşkı, orada da yaşamaya devam ediyordur. 
 Özgü Namal: Bir gün bana, 'Yaman ile bir kızımız olsaydı, sana benzerdi. Kara kaşlı, kara gözlü, senin gibi hayat dolu…' demişti. 
 Ali Nesin: En çok etkilendiğim şey; Sezen Aksu ve Meral Okay'ın muhteşem dostluğu oldu. Aksu'nun dediği gibi, 'Aileni seçemezsin fakat dostunu seçebilirsin.'

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.