Türk sinemasında uyumlu ikililer çok meşhurdur. Kemal Sunal ile Halit Akçatepe, Metin ile Zeki ve daha niceleri… Son 10 yılda sinema ve dizi tarihimiz bir ikili daha kazandı diyebiliriz. Ahmet Kural ve Murat Cemcir beraber oynadıkları fenomen dizi ve filmler yaptılar. Yine adını artık herkesin bildiği Selçuk Aydemir ile kan uyumu yakalayan Ahmet Kural ve Murat Cemcir artık fenomen bir ikili oldu.

Türkiye’nin en çok seyredilen filmleri ve dizilerinin komedi başrolleri olan Kural ve Cemcir’in beraber oynadıkları 7 filmi sizler için derledik.

1Çalgı Çengi (2011)

Beraber oynadıkları ve iki iç anadolu çocuğunun hikayelerini anlatan Çalgı Çengi’de kendi şivelerini çok güzel kullanan ikili bu filmle sonra inşa edecekleri kaliteli yapımların temelini sağlam bir şekilde yapmışlardı.

2İşler Güçler

İşler Güçler kendilerini oynadıkları bir komedi dizisi idi. Yepyeni bir soluk getirdi komedi anlayışına. Uzun sahnelerin hızlandırılması, hazır cevap karakterler ile belirgin karakter komedisi oluşturdular.

3Düğün Dernek

Belki de zirvede olan yapımları bu filmdi. Yine iç anadolu karakterleri ile gördüğümüz ikilinin macerası bu kez Sivas’ta geçiyordu. 7 milyon’a yakın izleyicisi ile büyük bir işe imza atmış durumda.

4Kardeş Payı

İkili bu sefer bir abi-kardeşi canlandırdı. Dizideki 3 kardeşin adı bile ayrılmaz ikiliye çok uyumludu: Metin-Ali-Feyyza. Yine Selçuk Aydemirle bambaşka bir komedi dizisine imza attılar.

5Düğün Dernek: Sünnet

İlk filmdeki başarının üstüne ikinci filmi çekmek hasıl olmuştu zaten. Düğün Dernek: Sünnet’te farklı bir maceraya atılan Fikret ile Çetin bu sefer evlenen Tarık’ın çocuğunun sünnet düğünü için koşturuyorlar.

6Çalgı Çengi İkimiz

Yine bir ikinci film ile gelen ikili bu sefer ilk filmde yakaladıkları o aurayı tutturamadılar. Fakat 3 milyona ulaşan bir seyirci kitlesine sahip film oldu bu film.

7Ailecek Şaşkınız

Güzel bir senaryo ile farklı bir hikaye anlatmaya çalışmış olan Ailecek Şaşkınız filmi iyi bir gişe yaptı. İkili burada da yakın iş arkadaşlarını oynuyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.