“Muhteşem Yüzyıl” Efsanesi Sona Eriyor!

506
I. Süleyman'ın Kanuni Sultan Süleyman'a dönüşmesinden ölümüne kadar olan dönemi anlatan "Muhteşem Yüzyıl"da sona gelindi. Dört sezon boyunca Mohaç Meydan Muharebesi'nden Budin Savaşı'na kadar tarihe yön veren önemli hadiselerin de işlendiği dizi, bu akşam final bölümüyle ekrana gelecek.
Sadece Türkiye'de değil dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan ve toplamda 300 milyonu aşkın izleyiciye ulaşan "Muhteşem Yüzyıl"ın final bölümünde, Sultan Süleyman son seferinine çıkıyor. Diziye son nokta, Süleyman'ın son seferi ve yolculuğuyla konuyor.
 
Bayezıt’ın ölümünden sonra iyice karanlığa gömülen Süleyman'ın hastalığı ilerliyor. Selim ise yaşadığı acıyı içkiye sığınarak hafifletmeye çalışıyor. Defne, oğlunu cellatlardan korumak için var gücüyle savaşıyor. Karşısında Nurbanu'yu görünce kaçışın olmadığını anlıyor. Anne-oğul birbirine tutunarak ölüme yürüyor. İntikam ateşiyle yanan Mihrimah, Nurbanu'nun başına büyük bir bela açıyor. Gülfem olanların tüm sorumlusu olarak gördüğü Süleyman'ı öldürmeye çalışıyor; ancak o gece, karanlık bir sırla son buluyor. Yaşanan tüm acılardan sonra Selim tahtın yegane varisi olarak payitahta geliyor. Mihrimah, kardeş katili olarak gördüğü Selim'le tüm bağını koparıyor. Gittikçe güçten düşen Süleyman ise halkın hakkındaki konuşmalarını duyunca deliye dönüyor ve Muhteşem Süleyman, tüm ihtişamıyla hayatının son seferine çıkıyor. Cihana hükmeden Sultan Süleyman son nefesini verirken, bir devir kapanıyor!
 
"Muhteşem Yüzyıl", hafızalara kazınacak final bölümüyle bu akşam saat 20.00'de Star'da!
 
video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.