Muhteşem Yüzyıl Yine Rekor Kırdı

195

Medya takip ajansı Interpress’in yaptığı bir araştırmaya göre, aktüel kanallarda yayınlanan 82 yerli dizi hakkında toplam 5 bin 929 haber çıktığı tespit edildi. İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress’in araştırmasında, Şubat ayında yazılı basında çıkan haber sayılarına göre Muhteşem Yüzyıl  hakkında çıkan 778 haberle  açık ara farkla bir rekora imza attı.

Yayına girdiği tarihten bu yana geçen 13 ay içinde çıkan haber sayısı adetlerine göre sadece bir ay zirveyi kaptıran Muhteşem Yüzyıl, yaz tatili nedeniyle iki ay ekranlarda yayınlanmamıştı. Yerli diziler içinde geçen ay Öyle Bir Geçer Zaman Ki yayınlanan 321 haberle ikinci, Kuzey Güney ise çıkan 277 haberle üçüncü olduğu belirlendi. Çıkan haber adetlerine göre oluşan listede ilk on içinde yer alan diğer yerli diziler ise şu şekilde sıralandı; Yalan Dünya (267), Çocuklar Duymasın, Kurtlar Vadisi Pusu (246), Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (209), Uçurum (197), Fatmagül’ün Suçu Ne? (194)ve HayatDevam Ediyor(184).

En Çok Konuşulan Diziler ATV ve TRT’de!

Geçtiğimiz Şubat ayında yazılı basında çıkan yerli diziler hakkındaki haberlerde en çok ATV ve TRT’nin yayınladığı dizilerin yer aldığı belirlendi. ATV ve TRT’nin yayınladığı dizilerden 14 tanesi haberlere konu olurken, Star TV yayınladığı 13 yerli dizi ile gündeme geldi.Bir ay boyunca Kanal D’nin 10 dizisi hakkında haberler çıkarken, aynı araştırmada Fox TV’nin 9 dizi ile Show’un ise 8 dizisiyle gündemde kendine yer bulduğu ortaya çıktı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.