“Muhteşem Yüzyıl”da Kan Gövdeyi Götürecek

288

 

 
Mehmet Barlas’ın NTV’de sunduğu 45 Dakika programına katılan Muhteşem Yüzyıl'ın senaristi Meral Okay, dizinin en önemli karakterlerinden Pargalı İbrahim Paşa'nın geniş biçimde tartışıldığı programda ikinci sezonun çok iddialı olacağını söyledi.
 
"PARGALI İDDİASI BENİ DE ÇOK ŞAŞIRTTI"
 
Okay, dizide Süleyman'ın kızkardeşi ile evli olan Pargalı İbrahim'in asıl eşinin Hatice Sultan olmadığı yönündeki iddiaları soran Barlas'a ilginç bir yanıt verdi. 
 
"Ben de çok şaşırdım, hiç bilmiyordum" diyen Okay, öyküye çalışırken böyle bir bilgiye sahip olmadığını kaydetti.
 
"Ben belgeleri kaynakları toplayıp çalıştığımda herkes gibi Pargalı'nın Hatice Sultan'la evli olduğunu biliyordum. Herkes öyle biliyor zaten…" diyen Okay, senaryonun harem ayağının kurgu olduğunu tekrarladı.
 
İKİNCİ SEZONDA KAN GÖVDEYİ GÖTÜRECEK!
 
Okay dizinin senaryosunun tarihi gerçeklerle uyuşmadığı yönündeki eleştirelere "Bundan tarih öğrenilmez, bu diziden tarih yaşanır" diyerek yanıtladı. Diğer yandan gelecek sezon dizide kanlı bir hikaye olacağını söyleyen Okay "bakalım o zaman ne diyecekler" dedi:
 
"Ancak önümüzdeki sezon hikayede benim kurgum yok. Kardeşler  taht için kavgaya girecek, çok kanlı savaşlar yaşanacak… Ona ne diyecekler merak ediyorum, bunlar benim kurgum değil çünkü…"
><!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.