“Muhteşem Yüzyıl”da Şok Gelişme

310
Dört sezon boyunca aldığı reytinglerle zirveyi kimseye kaptırmayan ve Türk televizyon tarihine damgasını vuran ''Muhteşem Yüzyıl''ın sinema filmi projesi iptal edildi. Yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği dizide 50’den fazla yıldız isim yer almıştı.
 
Milliyet’ten Melis Güvenç’in haberine göre, 139’uncu bölümüyle final yapan dizinin devam filmi için hazırlıklara başlanan ve senaryosu tamamlanan projenin maliyeti ise oldukça yüksek oldu. 40 ülkede yayınlanan dizinin en çok ilgi gördüğü Arap ülkelerinden sinema filmi için yapımcı Timur Savcı’ya ortaklık teklifi yağdı. Sinema filminin maliyeti yüksek olacağı için ortaklığa sıcak bakan Savcı, projenin Türk-Arap ortak yapımı olmasına karar verdi.
Filmin yazılan senaryosunu Arap yapımcılarla paylaşan Savcı beklemediği bir tepki aldı. Arap yapımcılar ‘senaryonun kendilerini heyecanlandırmadığı’ ve ‘bu senaryoyla sinemada izleyici çekebileceklerini düşünmediği’ için ortaklıktan geri çekildi. Bu tepki karşısında şaşıran Savcı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın sinema filmi projesini rafa kaldırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.