Nebahat Çehre’den Başbakan’a Cevap

414

 

 

“Muhteşem Yüzyıl”ın halk tarafından büyük bir ilgiyle izlediğini belirten Çehre, Hürriyet gazetesinin internet sitesine şu açıklamaları yaptı:

 " Bu sonuçta tarihi olaylardan yola çıkılarak senaryolaştırılmış bir dizi. Zaten başında bunun bir hayal ürünü olduğu belirtiliyor. Bence burada amaç gündem değiştirmek. Memlekette bu kadar sorun varken , bunu gündeme getirmek niye anlamadım.
O ZAMAN DOĞRUSUNU ÇEKSİNLER

Her tarihçi farklı bir 'Osmanlı' anlatıyor. Sonuç olarak inkar edilemeyecek bir harem gerçeği var. Bu anlatılanların gerçeği  yansıttığına inanmıyorsa ellerinde çok büyük imkanlar var, bildikleri gibi bir dizi  çeksinler biz de izleyelim "

Başbakan “Muhteşem Yüzyıl”la İlgili Ne Demişti?

Başbakan Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada “Muhteşem Yüzyıl”ı eleştirerek, dizinin yönetmenlerini ve kanalın sahiplerini kınadı ve yargının gerekli kararı vermesini beklediğini söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:

“Bunlar televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o Muhteşem Yüzyıl belgeselindeki gibi tanıyorlar. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda, o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Bunu çok iyi bilmemiz, anlamamız lazım. Ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonların sahiplerini de milletimin huzurunda kınıyorum. Bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyoruz. Böyle bir anlayış olamaz. Bu milletin değerleriyle oynayanlara milletçe gereken dersin, cevabın hukuk içinde verilmesi gerekir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.