Necati Şaşmaz Promosyonu!

399

 

 

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, TRT 1’de yayınlanan “Kurt Kanunu” dizisine ve Necati Şaşmaz’ın Enver Paşa’yı  canlandırmasını konu alan ilginç haber başlığına değindi.

 

İşte Yüksel Aytuğ’un “Kurt Kanunu” dizisi hakkında yaptığı yorum;

 

Promosyon için çok geç!

 

TRT 1'in Kurt Kanunu dizisinde Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı Necati Şaşmaz konuk oyuncu olarak rol aldı. Habere en ilginç başlık ise Medyatava. net'ten geldi: "Necati Kurt'tan Şaşmaz!"

 

Kurt Kanunu hakkında çok şey yazılıp çizildi. İzmir Suikastı ekseninde yaşanan olayları anlatan dönem dizisi için bazı siyaset yazarları 'hayal kırıklığı' ifadesini kullandılar. Onlara göre konunun 'hassasiyeti' kendisinin önüne geçmiştı.

 

Bana göre ise tarihin son derece puslu bir perdesinin aralanması sırasında ortalama genel kültüre sahip, tarihi olaylara yakın durmayan seyirci unutulmuş, bunun bir 'televizyon dizisi' olduğu gerçeği ihmal edilmişti. Konuyu bilmeyenler için ilk bölümün akışı ve kurgusu çalışılmayan bir tarih dersinin 'Çıkarın kağıtları' denilerek, ansızın yapılan imtihanı gibiydi.

 

Pana Film'cilerin yerinde olsam, ilk bölüme tarihi hatırlatma ile başlar ve Necati Şaşmaz promosyonunu da bu bölümde kullanırdım. Böylece ortalama seyirci için bir cazibe noktası oluşturur, daha sonra anlatmak istediğim her şeyi duru bir söylem ama aksiyonla tatlandırılmış bir kurgu ile tarihe arkası dönük duran izleyiciye aktarırdım.

 

Bu arada; Necati Şaşmaz'ın, Atatürk'ün bir türlü yıldızının barışmadığı 'Enver Paşa' karakterini canlandırması, Kurtlar Vadisi Pusu'nun sadık izleyici profiline nasıl bir etki yapacak, onu da ileride göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.