Nefes Nefese’de Kim Kimdir?

Nefes Nefese 1 Ağustos Çarşamba 20.00'da Star Tv'de başlıyor. Nefes Nefese'de kim kimdir?

1671

Geçtiğimiz günlerde TMC Yapım’ın / Erol Avcı Star Tv için hazırladığı Nefes Nefese dizisinin yayın tarihini duyurmuştuk.

Nefes Nefese dizisinin yayın tarihi belli oldu! 

Başrollerini Melisa Şenolsun ve Şükrü Özyıldız‘ın paylaştığı Nefes Nefese‘nin kadrosunda ayrıca Uğur Yücel, Şebnem Hassanisoughi, Gülçin Santırcıoğlu, Ezgi Şenler, Macit Sonkan, Zeyno Eracar, Caner Şahin, Nik Xhelilaj, Deniz Hamzaoğlu, Hülya Duyar ve Sezer Avcı’da yer alıyor.

Dizinin başlamasına sayılı günler hangi oyuncu hangi karaktere hayat verecek, kim kimdir birlikte bakalım.

l UĞUR YÜCEL – Ayaz Kıran (Atmaca)

Ellili yaşlarında olan Ayaz, Rüya’nın babasıdır. Uzaktan bakanlar için yakışıklı, dinç bir iş adamıdır. Eşi vefat edince dört yaşındaki kızı Rüya’yı alıp Berlin’e yeni bir hayat kurmaya gitmiştir. Hırsı ve zekasıyla sıfırdan bir hayat inşa etmeye girişmiştir.

Karanlık işlerle ilgilenenler ise Atmaca olarak bilir.

 

l ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ – Yusuf Alacan
Yusuf 26 yaşında, Ailenin geniş arazilerinin, zeytin ağaçlarının arasında büyümüştür. O toprağın insanıdır. Sıcak kanlı, tutkulu, inatçı, içinde başını sürekli derde sokan bir adalet duygusuyla yaşamıştır.

Ailesi hukuk okumasını istemiştir; o da gönülleri olsun diye okula girmiştir. Üniversitenin ilk yılını okumuş, normal keyifli bir hayat sürmeye adım atmıştır. Ta ki insanı delirtecek sıcakların bastırdığı bir akşamüstü, babasıyla arasında çıkan bir kavgaya kadar…

Memlekete bir daha dönmem derken kardeşi kadar sevdiği Azap’ın sünnet düğünü için geldiği Antakya’ya giderken Rüya ile karşılaşır ve yolları tesadüfler zinciri ile birleşir.

l MELİSA ŞENOLSUN – Rüya Kıran
23 yaşındaki Rüya güzel, duru, narin ama olmadık tehlikelere atılabilecek kadar da gözü kara bir kızdır. Annesini bulmak için Berlin‘den çıkıp Suriye‘ye gitmeye cesaret etmesi de hep bu gözü karalıktan. Ama ilk bakışta öyle değildir, anlaşılmaz. Rüya, uzak ellerde, hep aile yüzüne hasret yaşamıştır. O yüzden mahzun bir yanı vardır Rüya’nın. Ama güçsüz değil… Birbirlerine yoldaş oldukları yıllar içinde Rüya babasına, babası Rüya’ya düşmüş. Ayaz ve Rüya dünyanın birbirine en düşkün baba-kızıdır.

Rüya’ya gelen bir mektupla annesinin yaşadığını öğrenir. Her şey annesini bulmaya karar verdiğinde başlar.

l GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU – Sultan
40larının sonunda, güzel, mihrap yerinde, aydınlık yüzlü bir kadın olan Sultan, Cemal’in eşi, Salih’in annesi, evin emektarı, mutfaktaki kadınların eli ayağıdır. Şehir görmüş, gün görmüş geçirmiştir. Gururlu, vakur, kimi zaman nobrandır. Sultan kolay kolay bir şeye tamah etmez.
Çok konuşmaz ama lafının sözünün ağırlığı vardır evde. Evdeki bütün çocuklara emeği geçmiştir. Azap’la ters ters konuşur ama Salih’ten ayırt etmez. Yufka yüreklidir. Hele çocuklara hiç kıyamaz. Kendini anlatmayı sevmez; sırlı kadındır Sultan.

l ŞEBNEM HASSANISOUGHI – Selma Çelik
30 yaşında, bir bakanın bir daha baktığı güzelliği sahip olan bir kadındır. Alımlıdır, güzeldir, Malatyalıdır. Dobradır, bir şeyi söyleyecekse evirip çevirmeden söyler. Tutkuludur. İstediği şey için önüne çıkan engellerden korkmaz, aksine üstüne gider.

l EZGİ ŞENLER – Mercan Alacan
20’lerinin başlarında…
Afet Hanım ve Şakir Bey’in kızı. Yusuf’un kardeşi. Güzel, neşeli, harbi, deli dolu bir kız.
l MACİT SONKAN – Şakir Alacan

60 yaşlarında olan Şakir Yusuf’un ve Mercan’ın babası, Afet’in evinin direğidir. Hatay’da köklü bir ailenin reisi ve toprak ağasıdır.

Herkesin yardımına koşan, iyi, babacan bir adam olması nedeniyle Hatay’daki Suriyeli örgütlerin de düşmanlığını kazanmıştır. Geleneklere bağlı bir hayat sürer.

Ailesi onun en değerli varlığıdır. Çok sevdiği, hasret duyduğu Yusuf’la geçmişten beri arası bozuktur ve bundan huzursuzluk duymaktadır. Yusuf’la kurduğu ilişkide kendi hatalarının da farkındadır fakat gururlu bir adam olduğu için hatasını kabullenmeyi kendine yediremeyen küskün bir babadır.

l ZEYNO ERACAR – Afet Alacan
50’li yaşlarında olan Afet Alacan, Yusuf ve Mercan’ın biricik annesi, Şakir’in de gönlünün sultanıdır. Yaşından genç gösteren alımlı bir kadındır. Bir oğlunu öbür oğlunun hatası yüzünden kaybetmiş, evlat acısı yaşamıştır. Bütün aileyi bir arada tutma görevi omuzlarına yüklenmiş bir kadındır. Şefkatli ve sağduyuludur. Yumuşak mizaçlıdır. Emir vermeyi sevmez ama tam bir hanım ağadır. Ast üst ayırt etmez. Evdeki en yakını, sırdaşı Sultan‘dır.

 

l CANER ŞAHİN – Salih Akmeşe
25 yaşında olan Salih, Alacanların emektar hizmetli ailesinin, Cemal ve Sultan’ın oğlu. Yusuf’un en yakın arkadaşı, ailenin hukuk müşaviri, Mercan’ın kara sevdalısıdır.

Ailesiyle birlikte evin büyük bahçesindeki müştemilatta yaşar Salih. Çocukluğu Yusuf ve Yusuf’un kız kardeşi Mercan’la birlikte evin büyük avlusunda, bahçesinde, ağaç tepesinde geçmiştir. Salih zekası ve çalışkanlığıyla daha çocuk yaştan kendini sevdirmiş, ailenin gözüne girmiştir. Şakir Alacan, Salih’i Mercan ve Yusuf’tan ayırmamış, aynı okullarda okutmuş, velisi olmuş, gitmiş hocalarıyla konuşmuştur.

l Nik Xhelilaj – Boran

 

Rüya’nın evlenmek üzere Suriye’ye geleceği terörist kampındaki asker…

 

 

l DENİZ HAMZAOĞLU – Muhittin Sönmez
40 yaşında olan Muhittin, Kıymet Hala’nın damadı, Mihriban’ın canı kocası, Cansu’nun babası, evin iç güveysi damadıdır. Renkli gömlekler sever.

Ailenin içinde daha arabesk görünür ama geldiği yerle barışıktır. Karısına Mihriban Türküsü’nü söyler aşka geldiğinde. Muhittin öyle bir şeyi kolay kolay dert eden adamlardan değildir. Gamsızdır.

 

l HÜLYA DUYAR – Kıymet Hala
59 yaşında olan Kıymet Hala Şakir Bey’in kardeşi, Yusuf’un halası, Mihriban’ın annesi, Muhittin’in kayınvalidesi ve Cansu’nun nenesidir.

l SEZER AVCI – Mihriban Sönmez
Kıymet halanın biricik kızıdır. Kocası Muhittin ve kızı Cansu ile Alacanların evinde yaşıyor.
İştahı yerinde olduğu için hafif etine dolgundur. Ara ara morali bozulduğunda iştahının kesildiğini iddia etse bile aslında kesilmez. Öyle zamanlarda daha da çok yemek yer hatta.
 Nefes Nefese ilk bölümüyle 1 Ağustos Çarşamba 20.00’da Star Tv’de! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.