Nejat Uygur Son Yolculuğuna Uğurlandı!

414
Uygur'un cenazesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camisi'ne getirildi. Camideki cenaze töreninde taziyeleri, Nejat Uygur'un eşi Nejla ile çocukları Ahmet, Süheyl, Behzat, Süha ve Kemal Uygur kabul etti. 
Törene, sanatçının yakınları, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Halit Kıvanç, Müjdat Gezen, Zeki Alasya, Mahsun Kırmızıgül, Nuri Alço, Erol Evgin, Kerem Alışık, Sümer Tilmaç, Gani Müjde, Mustafa Alabora, Alişan, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Mustafa Denizli'nin de aralarında bulunduğu sanat ve spor camiasından isimler ile çok sayıda vatandaş katıldı.  
 
"Yeri zor doldurulacak"
 
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Uygur'a Allah'tan rahmet dileyerek, "Mekanı cennet olsun. Bizim geleneksel tiyatromuzla bugünkü anlayışı çok iyi şekilde birleştiren bir halk sanatçısıydı, halk adamıydı. Yeri zor doldurulacak birisi" diye konuştu.
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış da törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti temsilen katıldığını dile getirerek, "O, ömrü boyunca bizleri güldürdü, inşallah Rabbim de bundan sonra onu güldürecek" dedi.   
 
"Çok güzel bir ömür yaşadı, sahnesiyle, sanatıyla" 
 
Vali Mutlu ise Nejla Uygur'a sabır dileyerek, sanatçının geride harika evlatlar bıraktığını söyledi. 
Sanatçının oğlu Süheyl Uygur, "Büyük ustayı yolladık. Tören çok kalabalık. Bu bizi mutlu etti. Allah razı olsun katılandan da katılmayandan" ifadelerini kullandı. 
Gani Müjde de Nejat Uygur'un kaybının herkesi çok üzdüğünü belirterek, "Çok güzel bir ömür yaşadı, sahnesiyle, sanatıyla. Allah rahmet etsin" diye konuştu.
ejat Uygur'un cenazesi, öğle vakti kılınan namazının ardınan omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, bir süre cenaze arabasının arkasından yürüdü. Törene katılanlar ve çevredeki vatandaşlar, cenaze aracını alkışlarla uğurladı. 
Bu arada caminin önünde, üzerinde Nejat Uygur'un resmi bulunan ve "Seni unutmayacağız" yazılı atkı satışı yapıldığı görüldü. 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.