Olmasa daha güzel olacak dedirten 8 dizi klişesi

2197
dizi klişeleri

Dizi klişeleri, kimi zaman bizi çıldırtan kimi zaman da bıkmadık mı artık şunlardan yaaa dedirten cinsten olabiliyor. Bu klişeler önümüze çıktığında aynı klişeyi izlediğimiz birçok dizi aklımıza gelmiyor değil. Hal böyle olunca bu klişeler senaryoları eleştiriye çok açık bir hale getirmektedir. Ne diyelim umarız izlediğimiz o güzel diziler, bu klişelerden uzaklaşarak daha güzel bir hale gelir.

İşte bizi çileden çıkartan o dizi klişeleri 🙂

1Gömlekte kalan/unutulan ruj izi?

Gömleğinde ruj izi kalan talihsiz adamımız, önceki gece/saat yaşadığı her neyse(!) o ruj izini mutlaka farketmez ve o izin başına ne işler açacağından habersizdir. Ve mutlak hazin son kaçınılmaz olur.?

2Kurşunun önüne atlayan fedakar eş/dost/arkadaş?

Adeta geleceği görüp kendisini hiçe sayan o fedakar dostun hakkı asla ödenmez. Zaten genelde de ölürler. Kaldı mı böyle dostlar ya??

3Öpüşme sahnelerinin hep aynı nedenlerle bölünmesi?

Klişe olan şu hiçbi dizide zengin biri zengin biriyle ya da fakir biri fakir biriyle olmaz. Yani hep zengin-fakir ilişkisi olur.
öpüşme sahnelerinin daima bir şekilde (telefon ya da kapının çalması) bölünmesi

4İki veya daha fazla iyi arkadaşın aynı kızı/erkeği sevmesi?‍❤‍?‍?


Genelde iyi arkadaşların birbirlerine nefret etmesiyle son bulur. Bir de herkes tarafından sevilen karakterimiz başkasıyla aşk yaşamaya başladı mı tadından yenmez. İki veya daha fazla iyi arkadaşın aynı kızı/erkeği sevmedi demişken; fotoğrafta gördüğünüz üzere Kavak Yelleri’nde bu durumun abartıldığı görülmektedir. 🙂

Aynı günün içinde konu İstanbul’da bile geçiyorsa dahi milyon işin halledilebilmesi,araba satın alıp anında trafiğe çıkılması ve sanki köyde yaşıyormuşçasına aynı insanların sürekli birbiriyle karşılaşması…

5Bitmek bilmeyen, uzun uzun bakışmalar.?

O uzun bitmek bilmeyen bakışmalar yok mu, ömrümüzden ömür götürüyor. Eeee süreler uzun olunca bu tarz taktiklerin olmaması içten bile değil. Dua edelim de önümüzdeki dönemlerde bunlara maruz kalmayız. 🙂

6Sezon finalindeki öldü mü ölmedi klişesi.?

Mutlaka her dizinin en az 1 sezon finalinde bomba veya kurşunlanma sonucu yaşanılan öldü mü ölmedi mi sorunsalı. İzleyenlerde bir sonraki sezon başlayana kadar mutsuzluk hali çökmesi kaçınılmazdır. O değil de galiba bu hissi yaşamadığımız tek karakter Polat Alemdar olmuştur. 🙂

7Zengin çocuğun lüks arabası?

O zengin çocuk yok mu, arabasıyla okula/işe öyle bir gidişi vardır ki havası ondan bir kaç saniye önce gelir. 🙂 Hepimizde vay bee böyle yaşamak var dedirten özendiriciliğe sahiptir. Kimi zaman bize o lüks araçla yaptığı yüksek hızın, kimi zaman da o araçla yapılan kazanın gerilimi yaşatılır. Koymayın şu arabaları çok özeniyoruz.?

8Kapı dinleme

O kapı mutlaka dinlenecek ve ailenin/kişinin bütün sırrına vakıf olunacak! Yok öyle gizli kapılar ardından fısıldaşmalar dedikodular. Üstelik dinleyen kişinin dedikoducu, şirret veya uyuz tipli olması olmazsa olmazlardandır.

Siz de aklınıza gelen klişeleri yorumda bizimle paylaşabilirsiniz.?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.