Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’tan yeni rekor

225364

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home), gösterime girdiğ günden beri rekor üstüne rekor kırıyor. Marvel Sinematik Evreni’nin Örümcek Adam üçlemesinin son filmi bu defa Avatar’ın rekorunu kırdı.

Marvel Sinematik Evreni’nin Spider-Man üçlemesini sonlandıran Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home), sinemalarda pandemi rekorunu kırarak vizyondaki ilk üç gününde toplam 934 bin 599 seyirci tarafından izlenerek yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi 2. açılışına imza atmıştı. Film ayrıca pandeminin başlamasından bu yana küresel gişede 1 milyar dolarlık hasılat elde eden ilk film olarak sinema tarihine geçmişti. Film, başarılara bir yenisini daha ekledi.

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok'tan (Spider-Man: No Way Home) yeni rekor - 2

Tom Holland‘ın başrolünde yer aldığı Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, ABD’de tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden 3. filmi olan Avatar’ın yerini aldı.

Spider-Man’in Avatar’ın gişe hasılatını geçmesi birkaç haftadır bekleniyordu. Geçtiğimiz

hafta sonu ABD gişesinin dördüncü sırasında yer alan film, 7,2 milyon dolar kazanmış ve toplam hasılatta Avatar’ı geçememişti.

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok'tan (Spider-Man: No Way Home) yeni rekor - 3

Filmin ABD ve Kanada’daki toplam gişe hasılatı 760 bin 988 milyon dolara ulaşınca, 749 bin 766 milyon dolarlık hasılatı ile üçüncü sırada olan Avatar’ı geçmeyi başardı.

James Cameron imzalı 2009 yapımı destansı bilim kurgu Avatar, dördüncü sıraya geriledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin