Payitaht Abdülhamid Sezon Finali Fragmanı Yayınlandı! (54. Bölüm)

Trt1’in çok izlenen ve takip edilen tarih dizisi Payitaht Abdülhamid sezon finali yapıyor. “Biz her vakit dik durmak ile mükellefiz” diyen Hükümdar Abdülhamid benden sonra gelecek kişi tahta hazırlanıyor şeklinde konuşuyor.

payitaht abdülhamid sezon finali

Bir hükümdarın koltuğuna geçecek kişiyi düşünmesi ancak onun ölümü ile olacağından yerine başkasının nasıl geçeceğine “ancak ve ancak bizi öldürerek yanıtını veriyor.

payitaht abdülhamid sezon finali

“Ya Bismillah” diyip mücadeleye hazırlanan Hükümdar Abdülhamid kaybetmeyeceklerini söylüyor.

payitaht abdülhamid sezon finali

Bakalım Payitaht Abdülhamid sezon finali nasıl geçecek?

Önceki Bölümde Ne Olmuştu?

Abdülhamid, sezgilerinde bir kere daha haklı çıkmış ve Parvus’un yaşadığını kendi gözleriyle görmüştür. Parvus, Abdülhamid ve hanedanı yok edecek planı adım adım uygulamaya devam ederken adamları da Fehim Paşa’yı büyük bir tuzağın içine çekerler. Fehim Paşa aşık olmanın bedelini canıyla ödeyecektir.

Masonluğu deşifre olan Tevfik Paşa ise Abdülhamid’in huzuruna getirilir. Abdülhamid, onun canını tek bir şartla bağışlayacaktır. Parvus’tan sonsuza kadar kurtulmalarını sağlayacak büyük plan için yardım edecektir. Mahmud Paşa ise masonlardan intikam almanın kendince oldukça eğlenceli bir yolunu bulur.

Sarayda cülus töreni için hazırlıklar devam ederken; Bidar Sultan’ın Abdülhamid’le barışmak için yaptığı tüm girişimler başarısızlıkla sonuçlanır.  Kendini suçlu hisseden Bidar Sultan, Saraydan ayrılmaya karar verir. Bu duruma sevinen Seniha Sultan’ı ise büyük bir sınav beklemektedir. Naime ile Kemalettin boşanırlarken, Hatice ile Vasfi de evliliklerini bitirirler. Hatice ve Kemalettin arasında artık hiçbir engel kalmamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.