La Casa De Papel’in Berlin’i: Pedro Alonso

3262
Çukur son bölüm fragmanı

Kısa sürede hızlı bir seyirci kitlesine ulaşan İspanyol dizisi La Casa De Papel’in bu kadar sevilmesinin altında yatan en büyük nedenlerden biri şüphesiz Berlin karakteridir.

Hadi gelin bu efsane karakteri canlandıran Pedro Alonso’yu daha yakından tanıyalım.

27 Haziran 1971’de İspanya’nın Vigo şehrinde dünyaya geldi:

 

 

 

 

 

 

 

Kraliyet Dramatik Sanat Lisesi’nde eğitim gören bu muazzam adam, 1995 yılından beri birçok farklı rolde yer aldı. En çok sevilen karakteri şüphesiz ki Berlin oldu. Berlin karakterinin insani yönleri ağır basan bir karakter olması Pedro Alonso’yu daha çok etkiledi ve rol üzerinde daha çok çalışmasını sağladı. Ee eğitimi de sağlam olunca rolü canlandırırken adeta devleşti.

Netflix’le birlikte ülkemizde sevilen yabancı oyuncular arasında yerini aldı

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatro de la Danza’da eğitimini tamamladıktan sonra burada eğitmenlik yapmaya başladı. 1997 yılında başlayan televizyon hayatında en büyük çıkışı Gran Hotel dizisinde canlandırdığı Diego Murquía karakteri ile sağladı.

Ve asıl çıkış: La Casa De Papel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antena 3 kanalında yayınlanan dizide canlandırdığı karakteri Netflix’in diziyi satın almasıyla tanıdık. Kısa sürede bu kadar sevilmesinin temel nedeni rolünü büyük bir gerçekçilikle canlandırmasıydı. Kötü yanları ağır bassa da gerçek dünyada rastlayabileceğimiz karakterlere duyduğumuz sempatiyi kendisine karşı da besledik.

Dizi popülerliğini yitirir gibi olsa da kendisinin popülerliği her geçen gün artmakta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle sosyal medyada yaptığı paylaşımların altındaki yorumları okurken 10 yorumdan 7’sinin Türk kullanıcılara ait olduğunu görmek doğrusu bizi hiç şaşırtmadı. 🙂 Instagram profilinde dolaşırken ne kadar donanımlı bir adam olduğunu anlamanız uzun sürmüyor.

Yaptığı resimler ve paylaşımlarının altında yazdıkları adeta büyülüyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanatçı yönünü sadece tiyatroda göstermeyen bu şahane adam aynı zamanda bir ressam. Yaptığı resimlerin altında yazdıklarıysa şiire olan yatkınlığını gözler önüne seriyor. Belki ileride kendisinin yazdığı bir senaryoyu izleme şansımız olur. Neden olmasın? 🙂

Ve aşırı mütevazı halleri…

Ülkemizde çok sevilmesinin temel nedenlerinden birinin bu olduğunu düşünüyorum. Her geçen gün artan hayran kitlesine yetmeye çalışan bir adam! Paylaşımlarının altına yapılan yorumlara yazdığı teşekkür yazıları, hayranlarının yaptığı paylaşımları beğenmesi ve Türkiye için özel olarak paylaşılan o video ile gönlümüze taht kurduğunu söylemek yanlış olmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir dizide başrol olarak yer alsa da böyle izlesek kendisini… Siz de Pedro Alonso hakkındaki düşüncelerinizi yoruma yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.