Pis Yedili’nin Bahtsız Aşıkları

327

 

 
KADİR DOĞULU: BENİM İÇİN HAYATIN MOTİVASYONU AŞKTIR 
* Sağlıklı yaşam sizin için ne anlam ifade ediyor?
– Son birkaç yıldır çok düzenli yaşamaya dikkat ediyorum. Bu düzen içerisinde beslenme ve spor benim için çok önemli. Hayatımın çok ciddi bir bölümünü spor kaplıyor. Ayrıca zaman zaman profesyonel yardım da alarak beslenme düzenime şekil veriyorum.
* Sette nasıl besleniyorsunuz?
– Set yemeklerimiz gayet sağlıklı. Bu nadir bulunan bir şans aslında. Ama ben setteki yemeklerin bana uygun olmadığını bildiğim zaman kendi getirdiğim yiyecekleri tüketiyorum.
* Sporu ne kadar süredir ve haftada kaç gün yapıyorsunuz?
– Hayatımın her döneminde spor vardı. Okul zamanında da çeşitli branşlarda uzun süre sporla uğraştım. Bir dönem boks bile yaptım. Profesyonel anlamda değil tabii… Son zamanlarda direncime ve sağlığıma iyi gelecek idmanlara ağırlık veriyorum. Genelde kardiyo ağırlıklı olmak üzere spor yapıyorum. Ayrıca ağırlık çalışmaları da var.
 
 
KARŞILIKSIZ SEVGİYE PAHA BİÇİLEMEZ
* Kadınların en beğendiği erkek oyuncular arasında yer almak nasıl bir duygu?
– Her zaman söylerim, karşılıksız sevginin ve saygının değeri paha biçilemez. Tabii ki gurur verici. Umarım her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım ve bu durum hiç değişmeyecek.
* Size göre ünlü olmanın zorlukları neler?
– Zaman zaman etrafınızdaki insanların beklentileri ve bakış açıları değişebiliyor…
* Kendinizi kötü hissettiğinizde rahatlamak için ne yaparsınız?
– Susarım ve içimde birikenleri atabilmek için yürürüm, ter dökerim.
* Aşk sizin için ne anlam ifade ediyor?
– Aşk çoğu zaman hayatın motivasyonudur benim için. Olmaz ise olmaz. Tabii ki karşılıklı olduğu zaman tadından yenmez. O yüzden çoğu zaman dedim.
 
 
EDA ECE: YALNIZ KALAMAZSAM MUTSUZ OLUYORUM
* Nasıl besleniyorsunuz? Günlük beslenme düzeninizden biraz bahsedebilir misiniz?
– Düzenli beslenme ve uyku benim çalışma düzenimde mümkün olmuyor. Sette her zaman sebze yemekleri, zeytinyağlı seçenekleri ve meyve oluyor. Bize iyi bakıyorlar. Ama çay ve kahve çok tüketiliyor. Bunun önüne geçilemiyor, çünkü zinde kalmak için çay ve kahveye ihtiyaç duyuyoruz. Ben sette çalışmadan önce bu kadar çay, kahve tüketmezdim. Set hayatının bana aşıladığı en kötü alışkanlık bu oldu.
* Spor yapıyor musunuz?
– Pilatese başladım. Ruhuma da iyi geldiğine inandığım için tercih ettiğim ve bu çalışma düzenine uygun bulduğum spor o oldu.
* Peki “Pis Yedili”den önce neler yapıyordunuz?
– Bir sanat galerisinde çalışıyordum. Sanatı yakından takip etmek çok keyifli bir işti. Çok değerli sanatçılarla tanışıp, yurtdışı fuarlarını ve galerilerini onlar rehberliğinde gezme imkanı buluyordum. Hâlâ da o çevremi koruyorum.
* Bu projeye nasıl başladınız?
– Menajerim Tümay Özokur, Gani Müjde’nin yeni başlayacak projesindeki “Cimbom” karakterine uygun fiziksel özelliklerimin olduğunu ve rolün üstesinden gelebileceğime inandığını söyledi. Onun yönlendirmesiyle elemelere girdim. Ve rol benim oldu.
 
 
BİR AİLE KURMADAN YAŞLANMAK İSTEMEM
* Siz kendinizi kötü hissettiğinizde rahatlamak için ne yaparsınız?
– Kendimi kötü hissettiğim anlarda eve kapanırım. Pek kimseyle görüşmem, telefonlaşmam. Kendi başıma sakinleşmeye, dinlenmeye ihtiyaç duyarım. Bazen yorulduğumda da aynı şeyi yapıyorum. Kendimi eve kapatıyor, kimseyle iletişim kurmuyorum. Bazen içe kapanmak iyidir, kendi iç benliğinden beslenip tekrar dışa dönersin. Ben kendimle baş başa olduğum zamanlarımı çok değerli buluyorum. Eğer birkaç hafta hiç kendi başıma oturup düşünmediğim, dinlenmediğim olursa, çok mutsuz ve verimsiz oluyorum.
* Aşk sizin için ne anlam ifade ediyor?
– Aşk güzel bir duygu. Ben de her insan gibi aşka ihtiyaç duyuyorum. Herkesin karşı tarafla ilgili belli kalıpları, beğenileri, ilgisini çeken fiziksel özellikler ve huylar vardır. Ama mutlaka bütün bu fikirlerini yıkan birileri de olmuştur. O yüzden, aşkın tamamen iki insan arasındaki iletişimle ilgili olduğuna inanıyorum. Eğer kendini karşındakine olduğun gibi anlatıp onun da seni olduğun gibi tanımasına izin verirsen, sonucunda ikiniz de beraber olmaktan keyif alırsanız, aşk gerçekten bu hayatın nasıl güzel yaşanabildiğinin cevabı oluyor.
* Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Size uzak mı?
– Evlilik, aşk yaşarken sevgilimle almak istediğim iki kişilik bir karar değil. ıki kişinin bir kararı ama iki kişilik bir karar değil. Ailem olmasını istediğimde gündemime gelecek bir konu. Bir gün çocuklarım olmasını istersem ve ilişki yaşadığım insan da hayatının o evresinde aynı şeyi hissederse, aile kurmak için evlenirim. Bir aile kurmadan yaşlanırsam, kendimi yarım kalmış hissederim. Hayatta başarmak istediğim şeyler arasında mutlu bir aile kurmak da var.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.