Polis, Dizileri Mercek Altına Aldı!

279

 

 
Polis aralarında; “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Kuzey Güney”, “Fatmagül'ün Suçu Ne?”, “Arka Sokaklar”, “Behzat Ç.”, “Kanıt”, “Arka Sıradakiler”, “Kavak Yelleri”, “Yer Gök Aşk”,”Leyla ile Mecnun”, “Lale Devri”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”,”Adını Feriha Koydum”, “Akasya Durağı”, “İffet” gibi 20 tv dizisinde emniyet kemeri takma oranını mercek altına aldı.
20 tv dizisinin son 10 bölümü polislerce baştan sona izlendi. Yapılan araştırmada dizilerdeki emniyet kemeri takma oranı yüzde 24.56 çıktı.
Sadece başrolünü "Beren Saat'in oynadığı Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisi diğerlerine oranla iyi not aldı.
ÖRNEK OLSUNLAR
EGM, dizi ve filmlerde emniyet kemeri, araç kullanırken cep telefonu ile konuşma, kırmızı ışık ve aşırı hız ihlalleri konularında toplumun bilinçlendirilmesi için yapımcılarla görüşmeyi planlıyor. Dizilerde trafik işaret ve kuralları konusunda topluma "örnek" olunması istenilecek.
SIRADA ALTIN PORTAKAL VAR
Tv dizilerinden sonra emniyet kemeri takma oranı 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak 11 filmde de araştırılacak.
Ulusal uzun metraj dalında yarışacak; “Derin Düşünce”, “Elveda Katya”, “Evdeki Yabancılar”, “Güzelliğin On Para Etmez”, “Hile Yolu”, “Kuma”, “Küf”,” Pazarları Hiç Sevmem”, “Toprağın Çocukları”, “Umut Üzümleri” ile “Zenne” filmleri mercek altına alınacak.”
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.