Rojda Demirer, Bir Erkeğin Önce Gülüşüne Bakıyor

593

 

 
“Şu sıralar TRT 1’de devam eden dizisi “Elde Var Hayat” ve 30 Mart’ta vizyona girecek sinema filmi “Kaos: Örümcek Ağı” ile yoğun bir gündemi olan Rojda Demirer (32), hayatındaki koşuşturmanın aksine sakin bir yapıya sahip. Neredeyse 8 yaşından bu yana farklı çalışmalar için TRT’yle ortak işlere imza atan Demirer, o günleri hatırladığında yüzünde hafif bir tebessüm beliriyor:
 
 
ÇOCUKLUĞUM TRT’NİN STÜDYOLARINDA GEÇTİ
“Çocuklar sokaklarda arkadaşlarıyla oynarken, benim çocukluğum TRT’nin stüdyolarında geçti. 8 yaşında Ankara Radyosu’nda ‘Çocuk Saati’yle başlayan serüvenim, 9 yaşından itibaren de TRT’de programlar sunarak ve çocuk dizilerinde oynayarak devam etti. Sabahları okula gider, okuldan çıkar çıkmaz da kendimi çekimde bulurdum. O dönemlerde yaptığım iş, biraz da oyun gibi geldiği için çocukluğumu çok güzel hatırlıyorum. Hayatımda hiç başka bir iş yapmayı düşünmedim, 14 yaşındayken devlet tiyatrosunda üç yıl boyunca ‘Gazap Üzümleri’ adlı oyunda oynadım, sonra da direkt konservatuvar sınavlarına girdim ve devam ettim.”
 
 
ÖZELİME VAKİT AYIRAMAZSAM ÇOK MUTSUZ OLUYORUM
Profesyonel hayata TRT’yle başlamanın bir getirisi de ‘dakiklik’ olmuş Demirer için. Bu özelliği, sektörde zaman zaman yorucu anlar yaşamasına sebep olsa da, güzel oyuncu neredeyse takıntı derecesine varan dakikliğinin özel hayatı için oldukça önemli olduğunu belirtiyor: “Sevdiklerimle bir arada olmak, güzel, uzun sohbetler edebilmek benim için huzurlu uzun saatler demek. Beni besleyen şey özel hayatım, dolayısıyla özel hayatıma vakit ayıramadığım zaman çok mutsuz oluyorum.”
 
 
KÜRK DOLABIMA ASLA GİREMEZ
Başarılı oyuncu sürekli takip etmektense, modayla bir noktada tesadüfen karşılaşma taraftarı. Dolabında vazgeçemedikleri arasında klasik parçaların olması da bu söylediğinin kanıtı gibi. İspanyol paça jean’ler, gömlekler, dar deri ceketler favori parçalarıyken, leopar deseni ve gerçek kürk dolabına asla giremeyecekler arasındaki yerlerini alıyor. Özellikle 70’lere bayılan Demirer, sadece giyiminde değil evinin dekorasyonunda bu yıllara dair izler olduğunu belirtiyor.
 
 
AŞIKKEN, HER ŞEYİ YAPABİLECEK GÜÇTEYİM
Bir erkeğin ilk önce gülüşüne dikkat ettiğini söyleyen Rojda Demirer, yaklaşık 3,5 yıldır devam eden ilişkisinde de bu durumun değişmediğini söylüyor ve anlatmaya devam ediyor: “Ben ilk görüşte aşka inanan bir kadınım. O an vücudumda olan tüm değişimi hissediyor ve dışarıda olan biten her şeyi unutabiliyorum. Sanırım ben bir tek aşık olduğum zaman her şeyi yapabilecek güçte hissediyorum kendimi.”
 
 
ÇOCUK İSTİYORUM
İşinde yakaladığı başarı ve özel hayatındaki mutluluğu pekiştirmekten söz açılınca, Rojda Demirer çocuk istediğini söylüyor ve yakın gündeminde anne olmanın yer alabileceğini hissettiriyor.”
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.