Rol Gereği Sevişemem Çünkü Cesaretim Yok

973

"Umutsuz Ev Kadınları'"dizisinde kendisinden yaşça büyük bir kadına aşık olan 'Levent' karakterini canlandıran Furkan Andıç; oyunculuğun yanı sıra bir yandan Radyo-TV Programcılığı bölümündeki eğitimine de devam ediyor. Andıç dizide, kalın çerçeveli gözlükleri ve aşık olduğu kadının yanında utangaç haliyle toy erkek rolünü başarıyla oynuyor. İşte genç oyuncunun, kariyeri ve geleceği ile ilgili Cosmopolitan dergisinden Elif Öksüz'e anlattıkları… 

 Dizinin orijinalinde sizin rolünüzdeki Jesse Metcalfe'yi hiç izleme fırsatınız oldu mu? 
Hayır, o diziyi hiç izlemedim. Aslında rollerimiz çok farklı. O, evin bahçıvanı, ben ise komşunun oğluyum. Benim yabancı dizilerle pek aram yok. Dizilere pek güvenemiyorum. Güzel midir, yoksa zaman kaybı mıdır; bundan emin olamıyorum. 

21 YAŞINDA 
 'Umutsuz Ev Kadınları'nda annenizin arkadaşına aşık birini canlandırıyorsunuz. Gerçekte sizden yaşça büyük kadınları çekici buluyor musunuz? 
Ben o konuda haddimi bilirim. 30-40 yaş arası güzel diyebileceğiniz çok kadın var. Ama ben daha 21 yaşındayım. 

 40 yaşında çok havalı, güzel, fit bir kadınla tanıştınız diyelim… 
Birlikte olacağımı hiç sanmıyorum. 

 Dizinin orijinalinde sevişme sahneleri de vardı. Siz rolünüz için ne kadar ileri gidebilirsiniz? 
Şu an için o tür sahnelerde çok ileri gidebileceğimi sanmıyorum çünkü o cesareti kendimde bulamıyorum. Oyunculuk konusunda öğrenmem gereken çok şey var. Şu an yolun en başında olduğumu da söyleyemem ama bir çizgi üzerinde olduğum kesin. 

DİKSİYON KURSU ALACAĞIM 
 Peki, kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz? 
'Kolej Günlüğü' dizisindeki oyuncu koçumuz Aslı İçözü'nün üzerimde çok emeği var. Aynı zamanda birlikte çalıştığım yönetmenlerin de büyük katkısı oldu. Oyunculuğu geliştirmek için şu anda hiç zamanım yok. Ama okul bittikten sonra ya da bu yaz oyunculuk ve diksiyon kursuna gidebilirim. 

 Bir dram filminde rol almak istediğinizi biliyoruz. Bu konuda neler söyleyeceksiniz? 
Evet. Özellikle Çağan Irmak imzalı filmleri çok beğeniyorum. Çok duygusal bir yapım var. Belki de bundan dolayı dramatik filmler çok hoşuma gidiyor. Kendime yakın gördüğüm bir senaryoda yer almak isterim. 

ESKİDEN ÇOK KISKANÇTIM 
 "Kız arkadaşınız var mı?" diye çekim esnasında sorduğumda da çok düşündünüz. Neden?
Kız arkadaşım yok. Bu dönem bir şeylere başlamak konusunda çok tedirginim. İşler ve dersler çok üst üste geldi. İlişkiler konusunda çok şanslı da değilim. Aradığımı bulamıyorum. 

 Nasıl bir sevgili hayal ediyorsunuz? 
Eğlenmeyi çok iyi bilmesi gerekiyor. Kıskançlık konusunda biraz hassasım. Eskiden çok kıskanç bir adamdım ve bunun bana pek bir şey getirmediğini, hatta benden çok şey götürdüğünü gördüm. 

ÖNCE SİNEMA SONRA TİYATRO
 Arabanız var mı? 
Yok ama inşallah bir tane Vosvos almayı düşünüyorum. Klasik arabalardan hoşlanıyorum. 

 Ne tür müzik dinliyorsunuz?
Ruh halime bağlı olarak yüksek ritmli müzik ya da çok yavaş parçalar. 

 Estetik ya da estetikli kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Bazı durumlarda sağlık için yapılan bir-iki rötuş iyi olabilir. Onun dışındakiler gereksiz geliyor bana. 

 Sinema mı, tiyatro mu? 
Bir hocamın lafını söyleyeceğim: Önce sinema, sonra tiyatro. Tiyatroya çok fazla tutkum var. Hatta hazırladığımız bir çocuk oyunu vardı ama diziden dolayı ona zaman ayıramadım. Belki seneye bir tiyatro oyununda oynamayı deneyebilirim. 

 Parfümünüz ne? 
Christian Dior Homme. 

 Bir kadında ilk olarak neye dikkat edersiniz?
İlk bakışta gülümsemesine.

HİÇ DİZİ İZLEMİYORUM
 Türk dizilerini izliyor musunuz, peki? 
Hayır, hiç dizi izlemiyorum. O devamlılığı tutturamıyorum. Hayatımın akışından dolayı böyle olabilir. Çünkü ben dışarıda olmayı seviyorum. Eve dizi için kapanamam. Yabancı diziler de boşa geçirilen zaman gibi geliyor. Sinema filmi izlemeyi çok seviyorum. Yeni filmleri takip ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.