Scarlett Johansson Trans Bireyi Canlandırmaktan Vazgeçti…

Scarlett Johansson

Trans erkek Dante Tex Gill’i canlandırmak üzere filmin kadrosuna dahil olan Scarlett Johansson , rolünün açıklanmasından sonra sosyal medya üzerinden büyük tepkilerle karşılaşmıştı. Tepkiler, filmde Johansson yerine bir trans aktöre rol verilmesi gerektiği yönündeydi.

33 yaşındaki ABD’li oyuncu, filmdeki rolünü savunarak, bütün oyuncuların bir trans bireyi canlandırabileceğini belirtmiş, “Bir de Jeffrey Tambor’a, Jared Leto’ya ve Felicity Huffman’a sorun” demişti. Bahsettiği oyuncular da daha önce rol aldıkları filmlerde trans bireyleri canlandırmıştı. Ünlü oyuncu, yeni açıklamasında, “Dante Tex Gill’i canlandırmamla ilgili güncel etik sorular ışığında, projeden saygıyla geri çekilmeye karar verdim” dedi.

Johansson, ayrıca, “Transeksüel bireylere olan kültürel anlayışımız ilerlemeye devam ediyor ve ben ilk açıklamamdan ve bunun duyarsız olduğunu anladığımdan beri trans topluluğundan çok şey öğrendim. Trans topluluğuna büyük hayranlık ve sevgi duyuyorum. Hollywood’da kapsayıcılığa dair tartışmaların devam etmesinden dolayı mutluyum” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.