İrem Helvacıoğlu…Sen Anlat Karadeniz’in Nefes’i İrem Helvacıoğlu

İlk olarak Behzat Ç dizisindeki Narin karakteriyle tanıdık onu. Devamında Muhteşem yüzyıl dizisinde Nurbahar Hatun olarak çıktı karşımıza. Güneşin Kızları dizisindeki Tuğçe rolüyle ise isminden söz ettirmeye başladı.

1Müjdat Gezen Sanat Merkezi…

1990 yılında Almanya’da doğan güzel oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Konservatuvar eğitimi aldığını da söylememek olmaz. Genç yaşına rağmen birbirinden farklı ve zor rollere evet diyebilen, her rolü hakkıyla oynayabilen kaç oyuncu sayabiliriz ki?

2Pelinsu…

Bir dönem Kurtlar Vadisi dizisinde de Esra karakterini canlandıran İrem, No:309 dizisindeki Pelinsu karakteriyle de ülke çapında adından söz ettirdi. Dizide Onur ve Lale’yi ayırmaya çalışan kötü karakter olarak karşımıza çıksa da kendini sevdirmeyi başardı.

3Organik Aşk Hikayeleri

Dizi oyunculuğundan farklı olarak bir sinema filminde de rol almaya karar veren İrem Helvacıoğlu, Çocuklar Duymasın dizisinin Havuç karakteri Furkan Kızılay’ın, Kiraz Mevsimi dizisinin yıldızı Özge Gürel’in, İşler Güçler dizisinden Sadi Celil Cengiz’in de oynadığı Organik Aşk Hikayeleri adlı sinema filminde rol aldı.

4Kızım ve Ben…

Bu filmdeki başarısından sonra, geçtiğimiz günlerde vizyona giren, Kızım ve Ben filminde başrol olarak gördük kendisini. Diriliş Ertuğrul dizisinin Ares’i Cemal Hünal ile başrolü paylaştığı polisiye dram türündeki filmde Serap rolüyle yine sinemaseverleri erkana kilitledi.

5Nefes…

Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Sen Anlat Karadeniz dizisinde ise Nefes rolüyle çıktı karşımıza. Başta kadına şiddet konusu olmak üzere toplumun birçok sorununa değinilen dizide hem dram hem de aşk bir arada işleniyor.

6Kaçabilecek mi?

Vedat karakterinden gördüğü psikolojik ve fiziksel şiddetten kaçmaya çalışan bir anne olan Nefes’in, Karadeniz’in hırçın ve duygusal çocuğu Tahir ile yollarının kesişmesi ve devamında gelişen olayları konu alan dizide yer yer göz yaşlarınızı tutamayabilirsiniz. Nitekim İrem Helvacıoğlu da rolün etkisinden çıkmadığını ve ne kadar üzgün olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

7Tahir ve Nefes

Ele aldığı konu ve yer verdiği yürek burkan sahneler bakımından herkesi etkileyen dizide, Ulaş Tuna Astepe’nin başarılı oyunculuğundan da bahsetmemek olmaz. Genellikle duygusal kararlar alan güçlü bir Karadeniz çocuğunu, Deli Tahir’i mükemmel şekilde canlandırıyor.

8“Ben senin gerçekten karın olmak istiyorum”

Öykü Gürman, Gözde Kansu, Mehmet Ali Nuroğlu gibi ünlü isimlerin de yer aldığı diziye henüz başlamadıysanız kaçırmayın derim.

9Reklamlaaar…

Nefes rolüyle ününe ün katan İrem Helvacıoğlu’na reklam teklifleri yağdığını ve geçtiğimiz günlerde ünlü bir giyim firmasıyla astronomik rakamlara anlaştığını da söylemeden geçemeyeceğim. Sonuna kadar hak ediyor tabii!

10Bir Şarkı…

Kendisine oyunculuk kariyerinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.