Serenay Sarıkaya: “Medcezir’le hayatım ivme kazandı.”

314
"Medcezir" dizisinin ‘Mira’sı Serenay Sarıkaya: ''Çocukken oyunculuk hayalim yoktu. Çok mücadele ettim. Şimdi de meyvelerini alıyorum. Medcezir’le hayatım da ivme kazandı. Medcezir benim kendimi en iyi hissettiğim projelerden biri, çünkü hem kendi yaş dilimimde birini oynuyorum, hem Mira çok tatlı bir karakter, hem de dizi çok güzel bir başarı elde etti.'' dedi. 
 
''Mira gibi değilim.''
 
''Herkes Mira’yı sevdi, en çok da ben sevdim. Mira tam hayatın ortasında bir kız. O kadar gerçek ki, sevgilisini kıskanıyor, onu başkasıyla paylaşmak istemiyor. 
Aşka bir çocuk gibi yaklaşmak istiyor. Bunlar çok tatlı geliyor bana ama Mira gibi biri değilim. O daha fevri çünkü kendini kontrol etmeyi bilmiyor. Ben kız erkek ilişkilerinden, arkadaşlık, aile ilişkilerime kadar daha durağanımdır.''
''Çocukken oyunculuğa dair bir hayalim yoktu ama modellik ya da görselliğe hitap eden bir iş yapmayı istiyordum. Zor bir sektörün içinde, bu kadar küçük yaşta mücadele etmek hiçbir zaman beni yıldırmadı. Yordu, düşündürdü ama hiç vazgeçirmedi. Şimdi de bunun meyvelerini aldığımı düşünüyorum. Oyunculuk artık öyle bir hal aldı ki, onsuz yapamazmışım gibi hissetmeye başladım. Oyunculuk yaşsız bir meslek.''
 
''Annem hep arkamdadır.''
 
''Annemin bana bu sektöre girmeden önce de söylediği tek bir şey vardı: ''Ne yaparsan yap arkandayım, yeter ki iyi düşün, iyi karar ver ve istediğin yolda istikrarlı git.'' Bu bana çok büyük bir güç verdi, belki de bugün burada olmamın nedenlerinden biri arkamda annemin olduğunu bilmem, sırtımı dayayabilecek birinin oldu-ğunu bilmem. En kötü anlarda bile, “Hadi, devam et!” der. Her yeni işte onu ararım, izledi mi, ne düşünüyor diye sorarım. Onun fikirlerine de çok güvenirim.'' diye belirtti.
 
video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.