Söz Dizisini Farklı Kılan Ne?

1190

Son dönemlerin en popüler asker dizisi ve Star Tv’nin gözdesi Söz, son hızıyla sevenleri ile birlikte devam etmekte. Kısa bir süre önce 50. Bölümü ile birlikte çok heyecanlı bir sezon finali yapan diziyi buraya taşıyan bir takım sebepler olduğunu düşünmekteyim. Bunları sizinle paylaşmak istedim..

1Güçlü Karakter

Bir film veya dizi de senaryo içerisine inşa edilen karakterlerin güçlü olması önemlidir. Karakterin belirginliği ve ifade ettiği özellikler seyirciyi de içerisine çeker. Söz aslında bunun bir örneğidir. Her karakterin belirgin birbirinden farklı özelliği vardır. Tüm karakterleri başrol gibi izler ve mutlaka bir tanesini benimseriz.

2Oyunculuk

Oyunculuk, kişinin kendi benliğinden çıkarak başka birine bürünmesidir. Çok normal bir durum olarak gözükmemekle birlikte toplum içerisinde kabul görmüş bir şeydir. Ve doğallık çok önemlidir. Figüranlar dışında tüm ana karakterler işini en profesyonel şekilde yaparak içerisinde bulundukları durumları en iyi şekilde yansıtmaktalar.

3Çekim

Bir dizi sinema kadar çekim kaygısı gütmez. Çünkü uzun solukludur. Ancak Söz dizisi tüm bölümlerinde olmasa da bazı bölümlerde sinema filmi tadı vermekte. Çekim teknikleri açısından kendini çokça belli eden dizi bazı planlarda büyük bir incelikle çalışmış.

4Başrol

İlk maddede söylediğim gibi her karakteri bir başrol gibi izliyoruz. Ancak tabiki de her dizi de olduğu gibi Söz dizisinde de bir Başrol mevcut ; Tolga Sarıtaş. “Güneşin Kızları” dizisinde yıldızı parlayan oyuncu genç kitlelerin sevdiği bir kişilik olmuştur. Bu durum tabiki de oynadığı Söz dizisine de yansımıştır ve Söz dizisindeki usta oyunculuğu çokça kendinden söz edilmesine sebep olmuştur.

5Milli Duygular

Türk halkı, milli duyguları ile hareket ettiği için asker dizileri ilgi odağı oluyor ve büyük bir coşku ve keyifle izleniyor. Bu tamamen halkın nabzı tutularak, hangi kesime hitap edileceği belirlenerek yapılan bir strateji. Dizinin içerisinde bol bol milli duygular yer almakta.

6Aşk

Diziyi ön plana çıkaran bir diğer özellikse aşktır. Çoğu asker dizisinden ayrı olarak milli duyguların yanında kişiler arası duygularda yer almakta. Her karakterin bir aşk hikayesi var. Hepsi ayrı bir dizi konusu olacak şekilde tasarlanmış. Ve bize de bu aşk hikayelerini izlemek düşüyor.

  Söz 31. bölüm 2. fragmanı

7Mizah

Dizi içerisinde duygu yüklü sahneler dışında kaliteli diyebileceğimiz komik sahneler de mevcut. Mizah anlayışı yüksek bir dizi diyebileceğimiz söz, kullanılan argo kelimeler ile birlikte daha doğal bir askeri ortam sunuyor.

8Keşanlı

Dizi içerisindeki mizah daha çok bir karakter üzerinden dönüyor; Keşanlı. Keşanlı karakterine can veren genç oyuncu Görkem Sevindik, diziye samimiyet, saflık ve tebessüm bulaştırıyor. Güçlü karaktere örnek bir karakter. Cesur, komik ve abi sıfatıyla ön plana çıkıyor.

9Büyük Prodüksiyon

Türkiye’nin en prodüksiyonlu asker dizisi Söz, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile gerçekleştirilen iş birliğiyle hayata geçirilmiştir. Büyük prodüksiyonu ile dikkatleri üzerine çeken dizi işini hakkıyla yerine getirmekte. Kullanılan helikopter ve silahlarla ön planda yer alıyor.

10Bahar ve Yavuz Aşkı

Tolga Sarıtaş ve Aybüke Pusat’ın can verdiği Bahar ve Yavuz karakteri adından çokça bahsetmekte. Yaşadıkları aşk tüm izleyenleri büyülüyor. Zorlu ve bir o kadarda sevgi dolu bu aşk hikayesi genç oyuncu Aybüke Pusat’ında oyunculuk performansını ön plana çıkarıyor. Genç oyuncu yaşına rağmen karakterin tüm o olgunluğunu son derece iyi bir şekilde taşımakta.

11Kötü Karakter

söz dizisinin farkı

Kötü karakterleri bile insanların idolü haline getiren dizi bu karakterlere can veren oyuncuları da iyi seçmiş. Çolak karakterine; Serhat Kılıç ve Derman karakterine; Timur Acar can vermekte. Mükemmel performanslar sergileyen bu iki usta oyuncu izleyenleri de ekran başına kilitliyor.

12Aksiyon

Savaş sahnelerinde ki aksiyon fazlasıyla tatmin edici. Kullanılan silahlar, tanklar, patlamalar işi çok farklı bir seviyeye taşıyor. Kullanılan görsel efektler üst düzey olup hissiyat açısından diziyi üst noktalara taşımakta.

Öne Çıkan Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.