Marvel ve Netflix’in Ortak Dizisi: The Punisher

1368
The Punisher
The Punisher

Çizgi romandan uyarlanan filmleri çoğumuz beğenerek izleriz. Bu kahramanlara çekilen solo filmler daha çok dikkatimizi çeker. Marvel anti kahramanı The Punisher’a çekilen dizi ise hem ilgi uyandırıcı hem de oldukça başarılı bir iş olmuş. 17 Kasım 2017 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan bu dizi 2. sezon onayını aldı. Gelin diziyi hep birlikte inceleyelim:

Frank/Pete Castle:

Namıdiğer Punisher. Diziye oldukça hızlı bir başlangıç yaparak 5 dakika içinde birden çok cinayet işliyor. İlk sezonda hayatı mahvolmuş, ne yapacağını bilmeyen ve hayatta kalmaktan çok da keyif almayan bir adam olarak görüyoruz Frank Castle’ı. Ailesini yaptığı bir hatanın bedeli olarak kaybediyor ve bir şekilde kimliğini gizlemeyi başarıyor.

 

 

 

 

 

 

Her Gün Aynı Kabusa Uyanmak:

 

 

 

 

 

 

Her gün en sevdiğiniz insanın öldüğünü görerek güne başlasaydınız neler hissederdiniz? Kendi deyimiyle bu kabus yüzünden acıya alışıyor Frank. Aynı dozda ve her zaman yaşadığı bu acıya alışıyor. İçindeki öfke ve yaptığı hatanın verdiği yükle kendine bir kabuk oluşturup kimseyle iletişime geçmiyor. Konuşmak bile yoruyor… Ta ki içindeki “Punisher”ı uyandıran bir olay olana kadar.

Punisher’ın Uyanmasıyla İşler Değişiyor:

 

 

 

 

 

 

Bu güzel gözlü beyefendinin adı Micro. Frank’le bağlantılı bir şekilde görev olarak bildiği bir hata yapıp öldürülüyor. Daha doğrusu öldürüldüğü düşünülüyor. Kendisine bir yer ayarlayıp ailesine zarar gelmemesi için bu yerden hiç çıkmıyor. Frank’in yaşadığını tespit edince de bir şekilde ona ulaşıyor ve bu iki intikam aşkıyla bürünmüş adam ortak oluyor.

Frank’in Yakın Arkadaşlarından: Billy Russo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namıdiğer Jigsaw. Sempati ve nefret eşiğinde gidip gelmenize neden olan güzide karakter. Kötü karakterlerin çekim etkisinden midir bilemiyorum karakterler arasında çözümlemeyi en çok istediğiniz karakter o oluyor. Hakkındaki düşünceleriniz berraklaşacakken zıt konumu alması ise dizinin güzelliklerinden biri. Karakteri canlandıran Ben Barnes’ı ise ne kadar övsek az. Karakterle sağladığı uyum inanılmaz.

İdealleri Uğruna Her Şeyi Yapabilecek Bir Kadın: Dinah Madani

 

 

 

 

 

 

 

Kafasına koyduğu her şeyi yapabilecek bir kadın. İnatçı, güzel ve zeki. Arkadaşı Ahmad Zubair’in ölümüyle yaşadığı güven kırılması nedeniyle Afganistan’dan ayrılıp ülkesine geri dönüyor ve planlarını tamamen değiştirip bu cinayeti çözümlemek için çabalıyor. Ee tabi bu cinayetle bağlantılı başka cinayetler de ortaya çıkınca yapması gereken şeyler artıyor. Amber Rose Revah tarafından canlandırılan bu karakter yer yer sinirlerinizi bozsa da içten içe takdir de ediyorsunuz.

Daredevil Dizisinden de Tanıdığımız Güzellik: Karen Page

 

 

 

 

 

 

 

Güzel ve zeki. Aynı zamanda bir gazeteci. Bu üç kelime bir araya geldiği zaman bakalım Punisher’ın hayatını nasıl etkileyecek sorusunu istemsizce soruyorsunuz. Punisher’a olan bakışlarıysa içimizi ısıtmaya yetiyor. Bakalım 2. sezonda ne gibi sürprizler bizi bekliyor.

Bakalım 2. sezon ne zaman gelecek?

 

 

 

 

 

 

Siz de diziyi izleyip beğendiyseniz yorumlarınızla eleştiride bulunabilirsiniz. İzlemeyenlere incelemeden sonra iyi seyirler 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.