Türk Dizilerinde Yasak Aşk ?

Türk dizi tarihinde tercih yapamayanlar, iki kişi arasında kalanlar. Kararsız kalanlar, yolunu çizemeyenler, bir kalbe iki kişi sığdırmaya çalışanlar ve sonunda başarısız olanlar. Bu yazımızda da kararsız kalıp bir kalbin içine birden çok kişileri sığdırmaya çalışanları ele aldık. Mendiller hazırsa hadi başlayalım.

Yazıyı okurken tüketin

1Ezel- Bahar- Eyşan

Ezel dizisinin  belki de en masum karakteriydi Bahar.  Temponun bir türlü düşmek nedir bilmediği dizi, Bahar, Ezel ve Eyşan arasındaki aşk üçgeni seyirciyi uzun süre merak içinde bırakmıştı.

2Ali Kaptan- Cemile- Caroline

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi 2010 yılında bize az çekirdek çıtlamadı değil. Ali Kaptan’ın seferden dönüşüyle değişen hayatlar. Dışarıdan güzel gibi gözüken ama içerisinden kırık bir bardak gibi yavaş yavaş çatırdamaya başlayan aile bağları. Ali Kaptan’ın ailesi ve sevgilisi Caroline arasında gidip gelişleri koskoca bir ailenin yasak aşk yüzünden parçalanışı…

3Leyla- Oğuz- Necla

Yaprak Dökümü dizisinin  iki kardeşini birbirine düşüren aşk üçgeni Leyla, Oğuz ve Necla üzerinde ilerledi. Daha ilk bölümden itibaren ne olacak bu kızlar derken birbirlerini girip neredeyse tüm kardeşlik bağlarını kopardılar. Sen senelerce aynı odayı, yemeğinden kıyafetine kadar her şeyi paylaş ama bir erkek yüzünden kanlı bıçaklı ol.

4Zeynep- Kerem- Melis- Barış

Güneşi Beklerken dizisi başladığı ilk günden beri Zeynep ve Kerem’in yakıştırılmasına rağmen Barış ve Zeynep’in birlikteliği şaşkınlıkla karşılanmıştı. Tabii ki bu ilişki aslında Zeynep ve Kerem’in gerçekten de birbirlerini sevdiklerini anlamasına vesile olan olay olmuştu. Olay tabii ki bununla bitmiyordu. ZeyKer çiftinin önündeki engeller bitmiyordu. Kerem, Zeynep ve Barış’ın ilişkilerini öğrenince Melis’le birlikte olmaya başladı. Olaylar silsilesi bundan sonra başladı. Aşk dörtgenleri başladı.

5Kuzey- Cemre- Güney

Yaprak Dökümü’nden sonra aynı kişiye aşık olan kardeşler arasına Kuzey ve Güney’de katılıyor. Hatırlayacağınız üzere ilk olarak her ne kadar açıklayamasa da Kuzey, Cemre’ye aşıktır. Fakat Güney’le bir ilişkiye başladıktan sonra bir kenara çekilen Kuzey, seneler sonra Cemre’yle birlikte olmaya başlar. Tabii ki o zamana kadar olaylar sarpa sarar…

6Behlül- Bihter- Adnan

Türk televizyon tarihinin belki de en unutulmaz dizilerinden biri olan Aşk-ı Memnu’nun da temel kurgusu yasak aşk üzerine kuruludur.  Her perşembe televizyona kitlenip bu sefer ne olacak, aman görecekler diye beklemedik ki. Ne yazık ki ölüm gibi korkunç bir sonla bitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.