Türk Filmleri Yabancı Filmleri Gişeye Gömdü!

319

 

 
 
Beyazperdedeki en dişli rakipler olarak gösterilen Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar son projeleriyle de karşı karşıya geldi. Cem Yılmaz, daha önce sahnelediği şovunu beyazperdeye taşıdı ve 2013’te 36 milyon liralık bir gelir elde etti. Gökbakar ise 26 milyon liralık hasılatla Cem Yılmaz’ın hemen arkasında…
 
“Hükümet Kadın” 10 Milyon TL’ye Ulaştı
Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği ve usta oyuncu Demet Akbağ’ın tek kişilik şov yaptığı “Hükümet Kadın” yılın sürprizi oldu. Sinema eleştirmenlerinin ‘iyi bir film bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk’ dedikleri proje 10 milyon liraya ulaştı bile.
 
ROMANTİK BAŞARI
Başarılı olacağına kesin gözüyle bakılan film şaşırtmadı. 14 Şubat’ta vizyona giren “Romantik Komedi 2- Bekarlığa Veda” ilk üç gününde 450 bin kişiye ulaştı ve 4 milyon 600 bin liralık gelir elde etti.
 
UMDUĞUNU BULAMAYAN FİLMLER DE VAR
Başarılı işlerin yanında, umduğunu bulamayan projeler de yok değil. “G.D.O Karakedi” ve “Mutlu Aile Defteri” istediği etkiyi yaratamayan filmler. En büyük ‘fiyasko’ ise 12 milyon dolar bütçeli “Karaoğlan”a ait. Sadece 120 bin kişi tarafından izlendi ve elde edilen gelir yalnızca 1 milyon 130 bin lira.
 
YABANCI YAPIMLAR YERLE BİR!
“Pi’nin Yaşamı” son dönemin en çok konuşulan filmlerinden olsa da Cem Yılmaz’ın onda birinden bile az seyredildi. Şahan Gökbakar’ın “Celal ve Ceren”i ise “Hansel ve Gratel”e 10 kattan fazla fark attı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.