Ufak Tefek Cinayetler’in Bilinmeyen Kadını Tülin Özen Hakında 10 Şey

2558

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin en silik karakteri olarak karşımıza çıksa da ilerleyen zamanlar içerisinde ne kadar farklı bir karakter olduğunu ortaya çıkardı.Ufak Tefek Cinayetler’in Arzu’su Tülin Özen gerçek hayatında bambaşka çılgın bir kadın.

124 Aralık 1979 Doğumlu

Tülin Özen 24 Aralık 1979 doğumlu. Bu sene 39 yaşına basan sanatçının ilk dizisinden bu yana gözle görülebilen hiçbir değişikliği yok.Yıllar ona çok iyi davranıyor gibi…

2Oğlak Burcu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde dünyaya gelen güzel oyuncu aslen ise Artvinli’dir. Anne ve babasının mühendis olmasından mı yoksa Oğlak burcunun çalışkan ve azimli kişilik yapısından mıdır bilinmez Tülin Özen çok çalışkan bir öğrencilik hayatı yaşamış.

3Vejeteryan Ama Kokoreç Seviyor

Tülin Özen aslında bir vejeteryan ama kokoreçe bayılıyor. Bu bizlere her ne kadar değişik gelse de yazımızın da başında belirttiğimiz gibi bambaşka bir karakteri olan biri.

4Kitaplara Bayılıyor

Tülin Özen tam anlamda gerçek bir kitap tutkunu. Hem araştırma kitapları hem de hikâye ve romanlara çok düşkün.

5Mühendislikten Konservatuara Geçiş

Sayısal derslerdeki başarısından dolayı mühendis olmayı tercih etmiş. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik mühendisliğini kazanıyor. Fakat bu hayat onu çok fazla memnun etmemiş olacak ki 3. sınıfta bu bölümü bırakarak içindeki tiyatro aşkına daha fazla kayıtsız kalamamış. Yeditepe Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazanarak bugünkü kariyerine ilk adımını atmış.

6Otostop Çekerek Geziyor

Dış görünüşüyle hep hanım hanımcık sakin gibi göründüğüne aldanmamak gerekiyor. Tülin Özen adeta bir çılgın. Otostop çekerek gezintilere çıkıyor, telefonlara cevap vermemesiyle biliniyor. Bu zamana kadar bilindik yönlerinin tam tersi bir karakter.

7Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Var

Ufak Tefek Cinayetler’le birlikte yıldızı tamamen parlayan oyuncunun aslında kariyeri çok daha eskilere doğru dayanıyor. 2004 yılında Semih Kaplanoğlu’nun yazıp yönettiği Meleğin Düşüşü adlı filmle büyük yankı uyandırdı. Bu filmle beraber Altın Portakal – En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü de kazanan başarılı oyuncuya şöhretin kapıları aralanmış oldu.

8Beyaz Gelincik Dizisi Dönüm Noktası

Tam olarak tanınmasına sebep olan yapım ise Beyaz Gelincik adlı dizideki Meryemce rolü olmuştur. O günden bugüne kadar hiçbir estetik müdahale olmadığını gördüğümüz duru güzelliğe sahip oyuncu için belli süre işler o kadar da yaver gitmedi. Cennetin Çoçukları adlı dizisi tutmadı ve yayından kaldırıldı. Bu her sanatçının kariyerinde olabilecek durgunluktu. Vicdan, Süt, Bal gibi başarılı filmlerde yer aldı.

9Başarılı Dizi ve Filmlerde Yer Aldı

Tülin Özen’i Üsküdar’a Giderken adlı diziye kadar hep durağan tiplerde gördük. Bu diziyle beraber zincirlerini kırarak kendi komik, çılgın karakterine yakın bir kişiyi canlandırdı. Art arda gelen başarılar ve iyice tanınmayan başlayan Tülin Özen Bizim Yenge ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Masum adlı dizilerde de yer aldı.

10Uzun Süreli Bir Birlikteliği Mevcut

Son olarak ise Ufak Tefek Cinayetler’le zirveye tırmanan güzel oyuncu ilk başta uysal bir ev kedisi gibiyken sonrasın da vahşi bir kaplana dönüşerek kendi çılgın ve aksiyon dolu hayatına yaklaşan biri rolde karşımıza çıktı. Üstelik bu güzel kadının uzun süredir hayatındaki kişi de bu dizide rol alıyor. Kim dediğinizi duyar gibiyiz. Dizideki komiser rolüyle tanıdığımız Tansu Biçer. Biz de çok şaşkınız bu zamana kadar birlikte görülmeyen ikili uzun süredir mutlu bir beraberlik yaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.