“Ulan İstanbul” Bu Akşam Başlıyor!

396
Yapımını D Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Murat Onbul’un yaptığı, senaryosunu ise Uğraş Güneş’in kaleme aldığı dizinin ilk bölümünün konusu şöyle;
İstanbul'da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle, kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır. Ekibin temel felsefesi ''Adaletli Çalmak''tır. İhtiyacı olmayandan, ihtiyaçları kadarını, ihtiyaçtan araklarlar. Ferdi, Karlos, Yaren ve Bahadır'dan oluşan bu tayfayı birbirine bağlayan en temel şey dostluktur. Ancak Kandemir'in eski ve değerli dostu olan Ali Rıza Kaptan'ın kendisi yüzünden tuzağa düşürülüp, cezaevine girdiğini öğrenmesi her şeyi değiştirir.
Kandemir ve çetesi, Ali Rıza Kaptanı kurtarmak için adım adım planlarını uygulamaya başlarlar. Kandemir ve çetesi önce İstanbul'un eski mahallelerinden birine yepyeni kimliklerle yerleşirler. Sahte ailenin babası Kandemir, çocukları da çetenin diğer üyeleridir. Ancak eve yerleşecekleri gün Ali Rıza Kaptan'ın kızı Derya'nın da gelmesi herkes için büyük sürpriz olur. Genç kız da ekibe dahil olmak ister. Üstelik itirazları da kabul etmeyecek kadar elinde iyi bir koz vardır. Kandemir’in olaya el koyması ile sayıları altı kişiye çıkan Nevizade Ailesi son şeklini alır. 
Kandemir ve ekibi, vakit kaybetmeden ilk soygunları için işe koyulurlar. Hedeflerinde Türkiye'ye yeni transfer olan Arjantinli futbolcu Esteban vardır. Ünlü futbolcunun hesabından 100 bin TL'yi almak için kolları sıvarlar. 
Ekibin sakin ve olaysız zannedip yerleşmeye karar verdikleri mahallede ise hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir. 
 
Eğlenceli hikayesiyle dikkat çeken ''Ulan İstanbul'' bu akşam saat 20.00'de ilk bölümü ile Kanal D'de!
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.