“Ulan İstanbul” İnternette Kaldığı Yerden Devam Ediyor

424
İnternet üzerindeki ilk bölüm, bu akşam seyircisiyle buluşacak. Türkiye’de bir ilke imza atan “Ulan İstanbul” ekibi de heyecanla yeni bölümlerini bekliyorlar. Dizinin oyuncuları internete geçişi şöyle yorumladılar.
 
Şebnem BOZOKLU (YAREN):Cesur bir karar
 
“Ulan İstanbul”un internette yayınlanacağının açıklandığı gün sektördeki bütün arkadaşlarımızın; oyuncu, yönetmen; senarist herkesin desteğiyle karşılaştık. Bu fikir sektördeki herkesi çok heyecanlandırdı. Çünkü ileride böyle projeler görebilir, yaşayabiliriz. Şu an da herkesin gözü bizim üstümüzde, bütün arkadaşlarımız bizim gibi bu projenin başarılı olmasını istiyor ve destekliyor. İnşallah yolu açık olur.
 
Erkan Kolçak KÖSTENDİL (KARLOS):
 
Bu sistem, insanların neyi seyredeceğine deneklerin değil insanların kendilerinin karar verdiği bir dönemin başlangıcı olabilir. Ayrıca bunu yapmak için kurdukları altyapı, özgün projeleriyle bekleyen yüzlerce genç insan için inanılmaz bir fırsat kapısı. Eğer emsal teşkil eder ve bu konuda öncü olursa sektöre derin bir nefes aldıracağını düşünüyorum.
 
Kaan YILDIRIM (FERDİ):
 
İnternet projesini duyduğum zaman çok heyecanlandım. Çünkü televizyona bir alternatif olması sektör açısından önemli. Sürekli şikayet ettiğimiz faktörlerden arınmış olacağız bir kere. Mesela sürelerin uzunluğu gibi. Diziler yaklaşık olarak ortalama 120 dakika. Bu ister istemez kaliteyi düşürüyor. Hele ki komedi yapıyorsanız isiniz daha da zor. Bir diğer büyük hediye ise sansürsüz olmak diyebilirim. Büyük bir ifade özgürlüğü tanıyacağını düşünüyorum bizlere. Eğer bu formül işlerse çok daha güzel işler yapılabileceğini düşünüyorum.
 
Sevtap ÖZALTUN (DERYA):
 
Bugün internetin geldiği nokta hafife alınamayacak seviyelerde ve bunda bir ilk olmak tabii ki heyecan verici. Bence internet daha özgür bir ortam olarak “Ulan İstanbul” gibi bir dizi için kesinlikle doğru bir mecra. Zaten bizim seyircimiz ağırlıklı olarak internet kullanıcısı ama yine de bu çok cesurca bir karar ve ciddi bir yatırım isteyen proje. Bu girişimle seyirci ve sektör için yepyeni bir kanal açılacağını düşünüyorum.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.