Ünlü Oyunculardan Korsanla Mücadeleye Tam Destek

405

 

 

Avrupa Birliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliği ile ‘Korsanla Mücadele ve Telif Hakları’ teması ile başlayan ‘İstanbul Liselerarası Kısa Film Yarışması’ için başvurular başladı.

 

Gençleri sinema alanında üretmeye teşvik etmenin yanı sıra korsan yayıncılıkla ilgili kamu bilinci artırmanın hedeflendiği yarışmaya birbirinden ünlü birçok isim destek verdi.

 

Yarışmanın jürisinde; aralarında Berrak Tüzünataç, Cansel Elçin, Engin Altan Düzyatan, Güven Kıraç, Hazal Kaya, Meltem Cumbul, Rıza Kocaoğlu, Zafer Algöz gibi oyuncuların yanı sıra yönetmen Abdullah Oğuz ve Reis Çelik, Avrupa Birliği Bakanlığı Tek Pazar ve Rekabet Başkanı Lale Çelik ve Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı İrfan Önal’ın da bulunduğu isimler görev aldı.

 

Farklı dallarda dereceye girenleri farklı ödüllerin beklediği yarışmada en ilginç ödül ise, ilk üçe girenlerin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın yıl içinde AB Birliği ülkelerine gerçekleştireceği ziyaretlerinden birine katılma hakkı kazanacak olması. Yarışmaya katılabilmek için son başvuru tarihi 30 Nisan.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.