Once Upon a Time in Hollywood, Tarantino’nun son filmi olabilir!

185

Oscar ödüllü efsanevi yönetmen Quentin Tarantino, temmuz ayında vizyona girecek dokuzuncu filmi Once Upon a Time in Hollywood ile beyaz perdeye veda edebileceğinin sinyalini verdi.

Quentin Tarantino, uzun yıllardır kamera arkasındaki kariyerinin sadece 10 filmi kapsayacağını söylüyor. Fakat çok daha önce ünlü sinemacıya veda etmek zorunda kalabiliriz. GQ Australia  dergisine verdiği röportajda konuşan Oscar ödüllü yönetmen, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie’nin başrolde olduğu Once Upon a Time in Hollywood’un kendisinin son filmi olabileceğini ima etti.

Tarantino son yaptığı açıklamayla önceki sözlerinin şaka ya da blöf olmadığının altını çizerek, “Bence iş teatral filmlere ulaşınca yolun sonuna geldim. Şimdi kendimi kitaplar, tiyatro oyunları yazarken hayal ediyorum. Yani üretken olmaya devam edeceğim. Ama filmlere verebileceğim her şeyi verdim.” ifadelerini kullandı. Aynı röportajda yer alan ve oyunculuğu bırakacağını açıklayan Brad Pitt ise Tarantino’nun kararıyla ilgili “Bence blöf yapmıyor. Ölümcül derecede ciddi.” diye konuştu.

Kült sinemacı, son altı yıldır Once Upon a Time in Hollywood üzerinde çalışıyordu. 1992 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Reservoir Dogs ile adını duyuran Tarantino, akabinde yaptığı 7 filmle sıradışı bir sinema dünyasının kapılarını araladı.

Doğrusal olmayan öykü akışını, diyalogları ve kanlı şiddet sahnelerini cesurca gösteren Oscar ödüllü yönetmen, 9. filmi olacak One Upon a Time in Hollywood ile başarılarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.