“Ushan’ı Affetmem Mümkün Değil”

313

Bir basın açıklaması gönderdin. Ancak orada Beste Bereketin Altın Koza Film Festivali'nde jüri üyesi olduğunu ve kendi dizisinin yapımcısı Onur Ünlü'nün de 'En İyi Film' ödülünü kazandığını ilk cümlende belirtmişsin. Bu cümlelerle ödüllerde torpil yapıldığını mı ima ettin?

Ödül töreninde bir haksızlık olduğunu asla düşünmedim. Çünkü ben de bu diziye en başta Onur Ünlü olduğu için başladım. Ama en büyük hayal kırıklığını da onun tutumuyla yaşadım. Söylemek istediğim, film festivaliyle ilgilendiği kadar benimle ilgilenmemesi ve olaya çok duyarsız yaklaşmasıydı. Başıma gelen olayın çok ciddi ve utandırıcı olması benim ayıbım değilken, bu olayın festivali gölgede bıraktığını düşünmesi beni çok üzdü. Olayın diziye zarar vermesini istemedikleri için davamı geri çekmemi istediler. Kabul etseydim, işime devam edecektim. Yani oyuncu kimliğimin devam edebilmesi için kadınlık kimliğimden vazgeçmem istendi.

'DİZİDEKİ OYUNCULAR YANIMDA OLMADI'

Oyuncular Sendikası neden yanında olduğunu açıklamadı?

Sendika ilk günden beri ilgiliydi. Geçmiş olsun demek için de ziyaretime geldiler. Birçok sanatçı, yönetmen, yapımcı ve medya mensubu olayı duydukları ilk günden itibaren beni desteklediler ve haklı davamda yanımda olduklarını söylediler. Beni güçlü tutan buydu. Beni üzen kendi dizimizdeki oyunculardan kimsenin yanımda olmamasıydı. Arayan birkaç kişi de davadan vazgeçmemi isteyen aracılardı.

'USHAN'I AFFEDEMEM'

U. Çakır senden özür dilediğini açıkladı. Özrü kabul ediyor musun?

Olay yaşandı ve bitti, geri alınması mümkün değil. Ben bir kadın olarak istesem de özrünü kabul edemem. Ancak olayı doğrularıyla açıkladığında belki o kendi kendini affeder.

Bundan sonra ne yapacaksın?

Davam devam ederken, gelen teklifleri değerlendirip, mesleğime devam edeceğim.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.