Vatanım Sensin Bitse De Olsa da Bitmeyecek Aşk: HiLeon


2286
hileon aşk hileon öpüşme

Hilal – Leon kısacası HiLeon aşkı zıtlıklara ve zorluklara rağmen bitmeyen bir aşk olarak hafızalara kazındı. İki sezondur Vatanım Sensin dizisinde fırtınalar estiren aşkın etkisi dizi bitse de devam edeceğe benziyor.

HiLeon aşk efsanesi

HiLeon ikilisi kısa zaman içinde büyük kitlelere ulaşan bir çift oldu. İnternet anketlerinde en çok yakışan çift seçilen HiLeon, iki sezondur ekranın en popüler çifti olarak karşımıza çıkıyor. Her şeyiyle  taban tabana zıt iki kişinin aşkı televizyonlarda sıklıkla görülen bir olay fakat Hilal ve Leon karakterlerinde durum biraz daha farklı. Savaş döneminde geçen bu hikaye iki düşman halkın, farklı din ve ırkın aşk gibi kutsal bir bağla birleşmesini ele alıyor. İlişkilerine bu yönden bakıldığı zaman gerçekten de her türlü zorluklara rağmen beraber olabilmeyi başarabilmiş bir çift görüyoruz.hileon-vatanım-sensin-izle-kanald

Modern zamanın en güzel aşk hikayelerinden biri tam tamına iki sezondur ekranlarda gözlerimizin önünde yaşanıyor. Hilal ve Leon çiftinin her şeye rağmen birlikte olma çabaları ve zorlukları kademe aşmaları aslında ilk günden itibaren yaşadıkları zıtlıklardan kaynaklanıyor demek pek de yanlış sayılmaz. İnsanlar kendilerini tamamlayabilen kişilere aşık olurlar. Hilal ve Leon’da da tamamen olay bu aslında. Hilal de Leon da birbirleriyle tezat gibi görünse de birbirini bütünleyen bir çift. İkisinin de bilmedikleri yönleri birbirlerinde vücut buluyor. Hal böyleyken aşk da kaçınılmaz oluyor. Leon’un Hilal’i ilk öptüğü sahnede Leon artık ne olursa olsun demişti bu da artık aşkın mutlak varlığını gösteriyor.

Birbirlerine karşı duydukları aşkı yavaş yavaş ve kademeli bir halde fark eden çift. Aralarındaki bağı ilmek ilmek ördüler. Ebedi aşk kaçınılmaz hale gelmiş oldu. Hilal’in sert ve tutkulu mizacının yerine Leon’un dingin ve anlayışlı kişiliği eklenince bir bütün olan çift ayrı vücutlarda adeta tek bir beden haline geldiler. Seyirciler nefeslerini tutup ne olacak bu çiftin hali diye beklerken HiLeon çifti aralarındaki bağla tüm sorunların üstesinden birer birer geldiler. Din ve millet ayrımı içerisinde gelişen bu aşk bu kadar ateşli iki ayrı ülkenin milliyetçi insanını bile bir araya getirebildi. Bu iki ayrı insanın aşkı savaş içerisinde yeşillenen bir ağaç oldu büyüdü de büyüdü. Sezonlar boyunca izleyicileri ekrana kilitlemeyi başardı.

Peki ya bu aşkı neden bu kadar benimsedik bunu hiç düşündünüz mü ?

Aşk doğası itibariyle tüm sınırları ortadan kaldıran bir yapıya sahip. Aşık olunca insanın gözü din, dil, ırk fark etmeksizin kapanıyor. Leon ve Hilal’de de tam tamına böyle oldu.

Leon ve Hilal’in bir buluşmasında “Burada bayrak, dil, din, ırk ayrımı yok. Gene de beni sevmez misin?” demesi aslında ikisinin de bazı şeyleri bir kenara bırakabileceklerini, cesaretleri birbirlerine verdikleri takdirde aşılmayacak hiçbir şeyin olmadığını gösteriyor. Bu yüzden yıllar geçse de hatırlayacağımız bir aşk hikayesi olacak HiLeon…

Kim bilir belki bir gün bu iki karakterden film projesi çıkar.?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.