Vildan Atasever: “Oyunculuk yaparken işe yaradığımı hissediyorum.”

398
+Son olarak sizi ''Sürgün İnek'' adlı komedi filminde izledik. Komedi filmlerinin daha çok gişe yapmasını neye bağlıyorsunuz? 
 
-Ben daha çok sert ya da anlatılmamış olan hikayelerin içinde olmak istiyorum. Benim için hikayenin inandırıcılığı ve bir derdi olması çok önemlidir. Bir filmin değerini rakamlarla ölçmek doğru değil elbette. Türk sinemasında az izlendiği düşünülen ama her dönem akıllarda yer edecek birçok film var. Bunlar hayat gibi filmlerdir ve zamansızlardır. Sanatın değeri hiçbir şeyle ölçülemez.
 
 
+Son dönemde artan uyarlama dizilerle ilgili neler düşünüyorsunuz? 
 
-Çok kültürlü, hikayesi çok olan bir ülkede yaşıyoruz. Her gün haber bültenlerine yansıyan birçok olaya şahit oluyoruz. Ülkemizdeki yaşananlara rağmen anlatılmış olanı tekrar anlatmaya çalışmak kolaya kaçmak olmuyor mu? Sanırım hayal etme ve empati kurma yeteneğimizi kaybediyoruz. 
Senaryo yazmak ve yönetmen koltuğuna geçmek gibi bir hayaliniz var mı? 
Şu an film yönetmek gibi bir hayalim yok. Oynamaktan daha çok keyif alıyorum. Fakat kağıda dökmek istediğim veya 'Keşke oynasam' dediğim çok hikaye ve karakter olduğunu söyleyebilirim.
 
+Yurt dışına açılmak ister misiniz? 
 
-Yurt dışına açılan oyuncularımız var ama benimözellikle böyle bir hayalim yok. Olsa güzel olur elbette. Benim için, çektiğimiz ve bizi anlatan birfilmin yurt dışında başarılı olması kesinlikle çok daha önemli.
 
+Hayatınızda dönüm noktası olduğunu düşündüğünüz bir proje var mı? 
 
-Oyunculuk eğitimimden sonraki ilk yıllar, meslek hayatım için önemli yıllardı. İşini çok iyi yapan insanlarla bu mesleğe başladım. Bu, benim için büyük bir şanstır. ''İki Genç Kız'' ve ''Kader'' filmleri benim hayatımda çok önemlidir.
 
+Belli bir yaşa gelince oyunculuğu bırakma gibi düşünceniz var mı?
 
-Hayatım boyunca oyunculuk heyecanımıkaybetmek istemiyorum. 6 yaşında oyunculukyapmak istediğini söyleyen biri olarak bundan vazgeçebileceğimi düşünmüyorum. Oyunculuk yaparken işe yaradığımı düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.