Yıllar Geçse de Unutamadığımız 10 Ezel Replikleri – Video

6155
Ramiz Dayı Replikleri - Ezel Replikleri

Ezel, başladığı günden itibaren günümüze kadar gerek sahneleri gerekse de unutulmaz Ezel replikleriyle Türk dizi tarihinin başyapıtlarından biri haline geldi. Hal böyle olunca dizinin etkisi de bitmek bilmiyor. Dilimize dolanan beylik sözlerin birçoğu Ay Yapım imzalı Ezel dizisinden esintiler taşıyor. Unutulmaz sahneleriyle hafızalarımıza kazanan Ezel dizisinin repliklerini hala duyunca içiniz kıpır kıpır oluyorsa bu içerik tam da size göre.

İşte sizler için derlediğimiz Ezel replikleri;

1“Her ihanet sevgiyle başlar…”

“Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı insanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilsem söylerdi. Ömer derdim her ihanet sevgiyle başlar” diye başlar efsane dizi Ezel.

2“Kader ayırmaz insanları. İnsanları insanlar ayırır!”

3“Herkes öldürür sevdiğini”

“Kimi bir bakışıyla yapar bunu, kimi dalkavukça sözlerle. Korkaklar öpücük ile öldürür, yürekliler kılıç darbeleriyle… Kimi gençken öldürür sevdiğini, kimi yaşlıyken. Şehvetli ellerle boğar kimi, kimi altından ellerle. Merhametli kişi bıçak kullanır; çünkü bıçakla ölen çabuk soğur. Kimi yeterince sevmez, kimi fazla sever. Kimi satar, kimi de satın alır. Kimi göz yaşı döker öldürür, kimi de kılı kıpırdamadan. Çünkü herkes öldürür sevdiğini; ama herkes öldürdü diye ölmez.’’

4“Herkes gün olur evine döner…”

Hayatın kuralı bu yeğenim, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda, ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin kafanı, ne kadar terbiye etsen de susturamazsın içindeki canavarı, nereye gidersen git yeğenim şunu unutma; herkes gün olur evine döner…’’

5“Birini çok sevdiğiniz de sizi çok üzse de onun yanında ağlamak istersiniz…”

“Birini çok sevdiğiniz de sizi çok üzse de onun yanında ağlamak istersiniz, o size korkunç bir şey yapsa da onun kollarında teselli bulmak istersiniz… Birini çok sevdiğiniz de size bin kere de yalan söylese yine herkesten çok ona inanmak istersiniz…”

6“Çünkü; sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.”

“Sadakat ya birine doğru koşmaktır ya birinden kaçmaktır.. Sadakat erdem değildir aslında sevgiden kör olmaktır… Hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat.Yemin etmeden bir daha düşün… Çünkü; sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.’’

7“Fırtınada ağaçlar nasıl çatırdar bilir misin kardeş?”

8“Kaderimiz niye avucumuzun içinde yazılıdır bilir misin? Gerektiğinde gizleyebilelim diye.”

Kaderimiz niye avucumuzun içinde yazılıdır bilir misin? Gerektiğinde gizleyebilelim diye. Niye bilir misin? Çünkü güç gizden gelir. Gerçek niyetini kimse bilmeyecek. Kaderin sırrındır. Kaderini kimseyle paylaşmayacaksın!

9“Meyveyi soymadan işinden ne çıkacak bilemem kardeş!”

10“Mesele öldürmek değil kardeş, mesele her gün yavaş yavaş öldürmek.”

“Mesele kaçıp gitmekse eğer, her zaman peşindeyim kardeş. Sen nereye gitsen ben daha önce oradayım. Mesele öldürmekse eğer, hemen öldürmek kolay kardeş. Doğrusu her gün yavaş yavaş öldürmek ama mesele öldürmek değil.”

Ezel dizisine ait daha fazla içeriğe dizifilm.com forumdan ulaşabilirsiniz. forum.dizifilm.com Ezel dizisi

Sizin en sevdiğiniz Ezel sahnesi veya repliği hangisi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.