Yoğun Bir Haftadan Sonra Haftasonunu Şenlendirecek 4 Dizi Önerisi

Koskoca yoğun mu yoğun 5 gün… Haftaiçi temposundan çıkabileceğimiz bizi rahatlatacak etkinliklere ihtiyacımızın olduğu anlar… Kimimizi çocukluğuna kimimizi gençliğine götürecek eski dizileri tavsiye ediyoruz. Buram buram çocukluk, buram buram nostalji kokan o dizileri hangimiz özlemedik?

Üzerinden yıllar geçse de unutamadığımız, tatlı anılarla hafızalarımıza kazınmış 5 efsane dizi;

1İkinci Bahar

Daha dizinin ismini yazar yazmaz canım Ali Haydar ustanın ellerinden bir patlıcan kebabı çekti! Sokağa taşan kalabalık masalar, esnaf atışmaları, hayatın içinden kareler…

Türkan Şoray ve Şener Şen’in muhteşem oyunculuğuyla yaşattığı iki karakterin, Hanım ve Ali Haydar’ın aşkını ve etrafında gelişen olayları anlatan dizide, Nurgül Yeşilçay’dan Ozan Güven’e, Meral Okay’dan Ali Atay’a onlarca başarılı oyuncu yer almıştı.

Neriman, Vakkas, Kasap Melahat, Timoti gibi şahsına münhasır onlarca karakteri hayatımızı sokan dizi, sahura kadar keyifle izlenebilecek nostaljik diziler kuşağındaki yerini fazlasıyla hak ediyor. Yeniden izlemek, o eski günleri özlemle anmak isteyen herkese tavsiye ederim.

2Ekmek Teknesi

Birbirinden cana yakın 5 kızı olan bir çiftin, Nusret Efendi ve eşi Ayhan Hanım’ın çevresinde gelişen olayları anlatan, gönüllere taht kurmuş bir dizi!

Her karakterini, bizim mahallenin insanıymışçasına benimsediğimiz dizinin oyuncu kadrosu da Mahzar Alanson, Peker Açıkalın, Savaş Dinçel, Şafak Sezer, Kadir Çöpdemir gibi farklı sektörlere damgasını vurmuş onlarca yıldızı barındırıyor.

Heredot Cevdet’in mahalle kahvesinde anlattığı hikayeleri, Ölü’nün gaza gelip nara atmasını, Kirli’nin bitmek tükenmek bilmez dertlerini, Korkut’un aşk oyunlarını kim unutabilir?

Hayatın içinden hikayelerle bizi mahalle ortamına davet eden, birlikte üzülüp birlikte sevindiğimiz bu semte konuk olmak istemez misiniz? Sahura kadar uyumayan diziseverler, Ekmek Teknesi’ni kaçırmasın derim!

3Bir Demet Tiyatro

Biraz tiyatro, biraz dizi!

Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Engin Günaydın, Altan Erkekli gibi birbirinden yetenekli oyuncuları kadrosunda barındıran, Cem Yılmaz’ın da konuk olarak yer aldığı, yarattığı tiplemelerle bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi; Bir Demet Tiyatro!

Mahallenin delikanlı ve bitirim abisi Mükremin Çıtır’ın başı çektiği oyunda, Fadıl Fıdıllıoğlu, Tirbuşon, Eyvah Necdet, Saldıray Abi, Feriştah Yenge gibi orijinal karakterlerin başından geçen hikayeler anlatılmakta. Yalnızca oyuncu kadrosuna bakınca bile insanın gülesi geliyor doğrusu.

Bir bölüm, bir bölüm daha, diye diye haftasonunu kitleyen, yer yer komedi, yer yer duygusal hikayeleriyle sizi ekrana bağlayacak bu efsane diziyi de listenize ekleyin derim.

4Seksenler

Konu aldığı dönemler itibariyle bizi geçmişe götüren bir başka dizi de yine efsane oyuncu kadrosuna sahip Seksenler dizisi.

Diziyi izlerken bir anda kendinizi radyodan kasete şarkı kaydettiğiniz dönemlerde bulabilirsiniz. Kim bilir, belki de hala televizyonunuzun üzerinde küçük bir dantel örgü duruyordur.

Seksenlerin bölümleri için!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.