Yuvaya Dönüş’ten ilk fragman geldi!

469

Merakla beklenen Yuvaya Dönüş’ten ilk fragman  yayınlandı.

Yakışıklı oyuncu Furkan Palalı ve Japon oyuncu Megumi Masaki’nin başrolü paylaştığı Yuvaya Dönüş filminden ilk fragman görücüye çıktı.

1985 yılında yaşanan İran-Irak Savaşı sırasında hayatları tehlikeye giren 215 yolcunun Türkiye getirilmesi ve ardından yaşananları beyaz perdeye aktaran filmin yönetmenliğini Hakan Kurşun yaparken, senaristliğini ise Şeyda Delibaşı üstleniyor. Müziklerini Kıraç’ın yaptığı filmin diğer başrol oyuncuları arasında Burhan Öcal, Ayten Uncuoğlu ve Soner Türker yer alıyor.

yuvaya dönüş film ile ilgili görsel sonucu

Filmin konusuna gelince;

1985 yılında İran-Irak Savaşı sırasında düzenlenen büyük bir operasyonla 215 yolcu İran’dan Türkiye’ye getirilir. Hayatları kurtulan bu yolcuların arasında Keiko adından Japon bir genç kız da bulunmaktadır. Keiko, İran’da yaşadığı dönemde Türk Büyükelçiliğinde görevli, özel kuvvetlerden Üsteğmen Zafer ile büyük bir aşk yaşar. Ancak savaş onların yolunun ayrılmasına neden olur. Zafer, sevdiği kadının hayatını kurtarmak için onu Türkiye’ye gidecek olan uçağa yetiştirmeyi başarır. Ancak bilmediği çok önemli bir şey vardır; Keiko hamiledir. Keioko Türkiye’ye geldikten bir süre sonra kızı Yumi’yi dünyaya getirir. İran’dan ayrıldıktan sonra Zafer’den hiçbir haber alamayan genç kadın için hayat sadece kızından ibarettir. Anne kız birlikte geçirdiği 30 yılında ardından Keiko hayata veda eder. Ardından ise tüm gerçekleri anlattığı bir mektup bırakmıştır. Mektubu okuduktan sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Yumi, babasından hesap sormak için onu bulmaya karar verir.

Yuvaya Dönüş 12 Temmuz 2019’da seyircilere merhaba diyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.