Zeynep Özder Bir “Merhaba”yla Rolü Kapmış!

334

 

 
 
Tolga Çevik'in başrolünde oynadığı 'Sen Kimsin?'de 'Pelin' karakterini canlandıran Zeynep Özder, üç yıldır oyunculuk yapmasına rağmen kısa sürede ikinci sinema filminde rol almayı başardı. Özder ile rolünü ve oyunculuk serüvenini konuştuk… 
 
 
Sizi ilk olarak üç yıl önce 'Samanyolu' dizisinde izlemiştik. Oyunculukta bu kadar hızlı ilerlemeyi bekliyor muydunuz? 
Güzel bir şeyler olacağını tahmin ediyordum. Çünkü iyi bir projeyle başlamıştım. Ama sinema projelerinin bu kadar hızlı geleceğini tahmin etmiyordum doğrusu. 
 
ORKESTRADA ÇALDIM 
Müzik eğitimi aldığınızı biliyorum; oyunculuk yapma fikri nasıl doğdu? 
Aslında tamamen tesadüf eseri oldu. Bir arkadaşım bir ajansta çalışıyordu. Beni de ajansa kaydetti ve sonra işler gelmeye başladı. Ben konservatuvar mezunuyum, viyolonsel çalıyorum. Yüksek lisansımı yaparken bu işe başlamış oldum. 
 
 
Oyunculuk yapmadan önce müzik sektöründe çalışmalarınız oldu mu? 
Dönem dönem Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda sözleşmeli çaldım. Bir kreşte 3-12 yaş arası öğrencilere piyano dersleri verdim. Sonra yüksek lisansa başladım. O dönem viyolonsel öğrencilerim vardı. Oda orkestrasıyla da çalıyordum. 
 
 
Oyunculuk yeteneğiniz olduğunu düşünüyor muydunuz? 
Lisede tiyatro kursuna gidiyordum. Fakat okulum müzik üzerine olduğu için çok ağırdı ve bırakmak zorunda kaldım. Ama sanatın bütün dalları birbirine çok bağlı… Özellikle müzik ve oyunculuk birbirine benziyor. Grup işi yapıyorsunuz sonuçta. Herkesin saatinde orada olması gerekiyor. Duygular ikisinde de geçerli. Müzikte de ezber var. Zaten bir şekilde müzik geçmişimi kullanırım diyordum ve işime çok yaradı. 
 
 
'Sen Kimsin?' ekibine nasıl dahil oldunuz? 
Görüşmeye gittiğimde Tolga Çevik de oradaydı. Deneme çekimi yaptık ama sonradan Tolga Çevik bana, "Sen içeri girip 'merhaba' der demez biz sana rolü vermiştik" dedi.
 
 
Filmin bu kadar ilgi çekmesini bekliyor muydunuz?
Bekliyordum açıkçası. İşin içinde Tolga Çevik ve BKM var çünkü. Kuvvetli bir ekip; başarılı bir iş çıkacağı belliydi. Tolga Çevik'in de ciddi bir hayran kitlesi var. Fragmanı görmeden gidip filmi izleyen insanlar bile olabilir. Tolga Çevik'in tek başına bile çok fazla izleyici çekeceğini düşünüyorum. 
 
BACAKLARIMA KRAMPLAR GİRDİ
'Sen Kimsin?'de zorlandığınız sahneler oldu mu? 
Aslında 'Pelin' karakteri çok doğal ve bana çok yakın yanları var. Benim oyunculukta bazı yönlerimi de ortaya çıkardı. Kavga sahnelerindeki o sert tavırlar benden çıkmaz sanıyordum ama oldu. Bu da hoşuma gitti. Bir de çekimler sırasında çok koştuk; o anlar beni biraz zorladı. Isınmadan koştuğumuz zaman bacaklarımıza kramp girebiliyordu. Aksiyon sahnelerinde de, çok prova yaptığımız için çekim sırasında zorlanmadım.
 
HAZİRAN'DA KONSER VAR
Müzik alanında çalışmalarınız olacak mı? 
Fransa'da ve Ankara'da yaşayan iki arkadaşım var. İkisi de çello çalıyor. Eylül, Ekim gibi birlikte bir konser vermeyi planlıyoruz. Onun dışında Haziran ayına doğru iki kız arkadaşımla yine küçük bir çalışmam olacak.
(Sabah )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.